Пирин срази Германея с 6:1 във втората си контрола

Влади Златинов вкара два красиви гола, Димитър Благов и Веско Стойков също се завърнаха при "орлетата"

Във втората си контрола от предсезонната подготовка, футболистите на ОФК Пирин разгромиха Германея в Сапарева Баня с категоричното 1:6, съобщава от пресслужбата на "орлетата".

Феновете на Пирин бяха приятно изненадани от влизането в игра на Владислав Златинов през второто полувреме, който се отчете и с красиви попадения. Освен него в игра се появиха Димитър Благов и Веселин Стойков.

Първото полувреме започна с една от малкото смислени атаки на домакините, която завърши със спъване на Сакаджийски в наказателното поле, но главният рефер на срещата не видя нарушение.Пиринци поеха инициативата веднага след това и в деветата минута Хаджииванов откри резултата след като бе изведен от Богоев сам срещу вратаря. В 20-та и 26-та минута удари на Туджаров и Георгиев срещнаха гредите на домакините.

Ченчев от Германея отправи опасен удар в 30-та минута, с което опасностите пред двете врати за тази част се изчерпаха. В края на полувремето Николов се контузи и бе заменен от Стойков.

В 64-та минута Кацимерски подаде в коридор на Златинов, който елегантно елиминира вратаря и отбеляза второто попадение. В 70-та минута Стойков отбеляза за 0:3, след добра комбинация със Славков. Две минути по-късно Шапкарев центрира на Стойков и той отново не сгреши пращайки топката с глава в мрежата. В 75-та минута Златинов изведе Славков, който покачи резултата на 0:5.

Почетното попадение за домакините отново бе дело на футболистите на Пирин, след като Шапкарев върнаедна топка към вратаря, тя подскочи и премина през него във вратата.

Последното попадение отново бе дело Златинов, който от близо не сгреши. Следващата контрола за Пирин е гостуване в Разлог идващата сряда от 18:00.

Пирин започна в състав: Бахтарлиев, Спириев, Георгиев, Бачев, Стоев, Богоев, Туджаров, Хаджииванов, Попев, Николов и Васев
Като резерви в игра се появиха Стойков, Ибраим, Сандев, Иванов, Шапкарев, Кацимерски,

Балтов, Стоицов, Благов, Златинов ,Славков, Димитров и Шопов.