Локо (Сф) се домогна до равенство в Гоце Делчев

Нервен мач и два червени картона белязаха двубоя на "железничарите" с местния Пирин

Локо (Сф) навакса два гола пасив в Гоце Делчев, за да вземе първа точка в „А” група през сезон 2013/2014. „Железничарите” стигнаха до равенство 2:2 при гостуването си на местния Пирин, след като отстъпваха с 0:2 на почивката и бяха с човек по-малко заради червен картон на Маркиньос. Петров и Близнаков дадоха на „невркопочани” добра преднина от два гола до 18-ата минута, а Бибишков и резервата Костадинов възстановиха равенството след подновяването на играта, когато Витанов от Пирин получи втори жълт картон и числеността на футболистите се изравни.

Още от първата минута Локо (Сф) опита да притисне домакините. В 7-ата минута Бибишков беше изпреварен от вратаря Абдиков при опасна атака на гостите.

Пирин първи стигна до гола. Това стана в 10-ата минута, когато Петър Лазаров центрира от корнер и Георги Петров беше най-съобразителен с удар отблизо.

Само осем минути по-късно „неврокопчани” повалиха в нокдаун „железничарите”. Вратарят Митрев не се намеси убедително при шут на Марчев от далеч и Близнаков покачи на добавката.

Само две минути по-късно нова грешка на Митрев можеше да доведе до пасив от три гола за Локо (Сф). Близнаков обаче този път би неточно.

Първият точен удар във вратата на Пирин отправи Том в 32-ата минута, но Абдиков успя да улови.

Треньорът н гостите Емил Велев пък предприе първа смяна още в 31-ата минута, когато Писаров замени Гаджев. Именно крилото Писаров отправи страховит удар минута по-късно, но Абдиков отново бе на мястото си и спаси.

В 33-ата минута пък Любо Витанов изби самоотвержено топката при пробив на Румен Трифонов в наказателното поле.

Две минути преди почивката Маркиньос получи директен червен картон за удар без топка срещу Петър Лазаров.

В добавеното 4-минутно продължение на първата част Том стреля с глава неточно и двата отбора се оттеглиха на почивка при 2:0 в полза на Пирин.

Локо (Сф) излезе преобразен за втората част, като Илиев замени Дюлгеров.

В 55-ата минута численото равенство на терена бе възстановено, след като Витанов получи втори жълт картон.

Това определено наклони везните в полза на по-класния състав, какъвто бе този на Локо (Сф).

Резултатът не закъсня и в 64-ата минута Бибишков върна един гол, след като засече с глава центриране на Том в мрежата.

Новото попълнение от Сърбия Марко Ранджелович пропусна да изравни в 68-ата минута преди това да стори резервата Бранимир Костадинов четири минути по-късно. Талантливият нападател бе изведен от Бибишков сам срещу вратаря и с премерен удар прати кълбото в левия долен ъгъл за 2:2.

До края и двата тима можеха да се поздравят с победата. Най-чистото положение беше за Пирин. Резервата Мартин Газиев нанесе удар под гредата, но Божо Митрев изкупи грешката си за първия гол с майсторско спасяване.

Така Локо (Сф) взе първа точка на стадиона в Гоце Делчев, след като миналия сезон загуби с 0:2 в южния град.
Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона