"Чуковете" удариха Сливен с 1:0 на заснежения терен в Перник и продължават напред за Купата

Горан Янкович отбеляза единственото попадение в 40-ата минута

Миньор (Перник) победи Сливен с минималното 1:0 и се класира за четвъртфиналната фаза на турнира за Купата на България "Форд Мото Пфое". Домакините се приспособиха по-добре към заснежения терен на стадион "Миньор" и с много себераздаване и воля за победа успяха да стигнат до успеха. Единственото попадение в мача бе дело на сърбина Горан Янкович, който се разписа в 40-ата минута след грешка на вратаря на "воеводите" Караманов. Така "чуковете" продължават да мечтаят да достигнат до финал в турнира за Купата на България.

Мачът започна доста равностойно, като двата отбора си размениха по едно опасно положение. Първо Филипов проби по дясното крило и центрира към Александър Тонев, но стражът на Миньор излезе и улови топката. В 6-ата минута пък Румен Трифонов напредна мощно от ляво и центрира към Костадин Хазуров. Бранителят на Сливен Ивелин Янев обаче изпревари нападателя на домакините и върна към Караманов.

В 13-ата минута дойде и най-опасното положение до този момент в мача. Велимир Иванович центрира от фаул към Даниел Златков. Младежкият национал се извиси над всички в полето и стреля с глава, но топката мина на сантиметри над напречната греда. Постепенно играта се пренесе в средата на терена, а близко 1500-те зрители на стадиона така и не станаха свидетели на опасно положение пред една от двете врати. Все пак в 40-ата минута феновете на Миньор имаха повод да се радват, след като Горан Янкович отбеляза дежурното си попадение с „жълто-черната” фланелка. Велимир Иванович центрира от корнер, вратаря на Сливен Караманов се размина с топката и тя попадна на главата на сърбина, който спокойно прати коженото кълбо в опразнената врата.

През второто полувреме отново домакините владееха инициативата. В 56-ата минута Горан Янкович напредна през центъра на терена и подаде в коридор към Михайлов, но нападателят бе в положение на засада. Три минути по-късно Костадин Хазуров стреля от границата на полето в аут.

Най-чистото положение за Сливен в мача пък дойде в 66-ата минута. Христов намери Александър Тонев пред границата на полето на Миньор. Преотстъпеният от ЦСКА играч стреля силно в горния ляв ъгъл, но Иванов с блестящ рефлекс успя да избие. Няколко минути по-късно отново Тонев имаше шанс да вкара гол, но първият му удар бе избит от Божиков, а след това юношата на „армейците” се озова в положение на засада.

В 78-ата минута Сашо Тонев центрира от фаул към Ковачев, но ударът с глава на бранителя излезе в аут. Десетина минути по-късно Ивелин Янев стреля силно от 30-ина метра в долния десен ъгъл, но Иванов успя да избие влизащата във вратата топка. До края на мача играчите на Сливен се опитаха да стигнат до равенството, но отбраната на Миньор действаше много организирано и не позволи изненада.

В крайна сметка Миньор се класира за 1/4-финалната фаза на турнира за Купата на България "Форд Мото Пфое" и шансовете на "чуковете" да достигнат до финала в надпреварата се увеличиха.

Марек помоли Перник да тренира на Стадиона на мира

Общинарите в Перник ще решават каква да е цената за ползване на сесия утре

Коматево посреща финала за Купата на Аматьорската футболна лига

Верея и Миньор ще спорят за отличието

Стойчо Стоев: Миньор Перник ми помогна много

Един състав винаги има нужда от но­ви лица, имаме набелязани футболисти и вече водим разговори с тях, заяви Стоев

Общинският съвет в Перник прекрати концесията на Миньор 1919 за стадион "Звезда"

Футболният клуб не превеждал договорените 10 000 лева на година и не създал работни места

Наказаха Миньор Перник с лишаване от домакинство

Наказанието ще бъде изтърпяно на двубоя срещу Велбъжд Кюстендил, който е на 6 април

Фенове на Миньор сътвориха поредния екшън в Перник

Тези, които отговарят за носилката - Готвачо и Пожаро, също са налетели към пейката на гостите, споделиха очевидци за Novsport.com