Делев дебютира като резерва, но Лас Палмас загуби

Лас Палмас загуби с 0:1 от Ла Коруня

Българският нападател Спас Делев влезе като резерва за новия си отбор Лас Палмас, но не успя да помогне за нещо повече от почетна загуба. Жълто-сините от Канарските острови отстъпиха с 0:1 на старта в Сегунда дивисион на Депортиво Ла Коруня, като единственото попадение вкара Пабло Инсуа в 49-ата минута.

Делев се появи на терена веднага след това попадение с идеята да помогне на Лас Палмас в атаката. Той замени Майор, а след това до края имаше няколко пробива, които обаче не успя да завърши.

В 63-ата минута Емануел Кулио от състава на Ла Коруня получи втори жълт картон и напусна терена, а пет минути преди края на срещата и домакините останаха десет на терена заради червения картон на Шаби Аранбуру.