Спортист №1 на България до 18 години:

24 август 2013 21:54

Пета поредна победа за Лудогорец след класика над Берое (ВИДЕО+СНИМКИ)

Официален сайт на ПФК Берое
Шампионът Лудогорец победи с класическото 3:0 гостуващия тим на Берое. Домакините бяха по-добрият отбор през почти цялото време и закономерно взеха победата. Марселиньо отбеляза първите два гола за тима на Стойчо Стоев, а Светослав Дяков се разписа в края на двубоя от дузпа.

Шампионите започнаха двубоя по най-добрия начин и в четвъртата минута вече водеха в резултата. Марселиньо бе изведен сам срещу вратаря Караджов и бразилецът без никакви проблеми плъзна топката в мрежата за 1:0.

В 21-вата минута Михаил Александров се опита да изненада Караджов с удар от около 30 метра. Седмицата на Лудогорец бе забелязал, че стражът на Берое бе напуснал голлинията си и пробва изстрел, но Караджов успя да се справи.

Шест минути по-късно грешка в отбраната на домакините Венци Христов остана очи в очи с Чворович, но нападателят на Берое не успя да уцели вратата на противника.

Пред Христов се откри втора подобна възможност минути преди края на първата част, когато нападателят на „зелените“ отново бе изведен сам срещу Чворович, като този път Венци Христов стреля право в стража на домакините.

Лудогорец започна по-добре и втората част и в 64-тата минута Марселиньо отбеляза втория си гол. След грешка в отбраната на Берое топката поадна в бразилеца, който преодоля Караджов, след което без проблеми прати кълбото в опразнената врата.

Две минути по-късно и много добре играещият Мисиджан можеше да се разпише, след като бе изведен от Марселиньо, но ударът на холандеца попадна точно в ръцете на вратаря на Берое.

В 81-вата минута Венци Христов изстреля една страхотна бомба от дъгата на наказателното поле, но ударът на нападателя на Берое срещна десния страничен стълб на Чворович.

В края на двубоя Бъргзорг, който бе влязъл на мястото на Марселиньо, бе съборен в наказателното поле от Здравко Илиев и бе отсъдена дузпа. Капитанът на домакините Светослав Дяков застана зад топката и направи резултата класически.

След тази победа отборът на Лудогорец оглавява класирането с актив от 15 точки след първите шест кръга, докато Берое се смъкна до 10-ата позиция, само на точка от първия отбор в опасната зона – Левски.

Събития

90+3' Край на мача Край на мача. Лудогорец победи с 3:0 Берое у дома.
88' Гол ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ 3:0. Светослав Дяков превърна отсъдената дузпа в гол и Лудогорец постига класически резултат.
87' Bнимание Дузпа за лудогорец. Бургзорг получи чудесен пас, навлезе в наказателното поле на Берое и бе съборен от Здравко Илиев.
85' Смяна за състезател влизащ в игра На негово място в последните пет минути ще се подвизава Бургзорг.
85' Смяна за състезател излизащ от игра Авторът и на двете попадения Марселиньо напуска играта и обира заслужените овации от трибуните.
81' Греда ГРЕДА! Страхотен удар на Венци Христов от дъгата, който за съжаление на нападателя на Берое срещна десния страничен стълб на Чворович.
77' Удар След центриране отдясно, топката попадна в Марселиньо, който от точката за изпълнение на дузпа не успя да намери очертаняита на вратата на Караджов.
76' Удар Марселиньо изведе Кишада в перфектна позиция фронтално срещу вратата, но бразилецът така изрита топката, че можеше да свали някой от прожекторите на стадиона.
73' Смяна за състезател влизащ в игра На негово място се появява Дани Абало.
73' Смяна за състезател излизащ от игра Оставилият добри впечатления Мисиджан напуска терена.
73' Удар Удар на Кайсара, над вратата на Караджов.
71' Смяна за състезател влизащ в игра Бившият играч на Лудогорец Георги Костадинов дебютира за Берое точно срещу бившия си отбор.
71' Смяна за състезател излизащ от игра Последна промяна за Берое. Мартинс бива заменен.
69' Смяна за състезател влизащ в игра Кишада ще доиграе срещата.
69' Смяна за състезател излизащ от игра Смяна и в тима на Лудогорец. Платини излиза.
68' Смяна за състезател влизащ в игра Ронкато на негово място.
68' Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна за Берое. Крумов напуска.
66' Удар Проблемите в защитата на Берое се натрупват. Две минути след втория гол на Марселиньо и Мисиджан имаше възможност да се разпише, но вратарят на заралии се справи този път.
64' Гол ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ 2:0. Марселиньо отново бе оставен да излезе сам срещу вратаря Караджов, този път след грешка в отбарнта на Берое. Марселиньо преодоля безпроблемно Караджов и се разписа за втори път.
63' Удар Страхотен пробив на Шоко, който навлезе в наказателното поле, върна топката за Марселиньо, който стреля високо над вратата.
61' Засада Отсъдена е засада на Пламен Крумов, въпреки че играчът на Берое бе на една линия с последния в отбраната на Лудогорец.
59' Удар Далече удар на капитана на Берое Георги Андонов, без проблеми за Чворович.
55' Удар Добър пробив на Кайсара, който подаде на Мисиджан. Холандецът стреля от малък ъгъл, като не успя да затрудни особено Караджов.
46' Начало на мача Начало на второто полувреме.
45+1' Край на мача Край на първата част.
45+1' Жълт картон Главният съдия отсъди много спорен фаул за Лудогорец в средата на терена след сбълсък на току-що влезлия Горанов и Мисиджан. Футболистът на Берое дори получи и жълт картон, което разгневи съотборниците му, които потърсиха обяснение от рефера.
43' Удар НОВ ПРОПУСК ЗА БЕРОЕ! За втори път Венци Христов бе оставен сам срещу Чворович и за втори път нападателят на "зелените" не успя да отбележи, този път вратарят на Лудогорец успя да спаси удара му.
41' Смяна за състезател влизащ в игра Иван Горанов го заменя.
41' Смяна за състезател излизащ от игра Костадин Стоянов напуска преждевремнно играта.
38' Жълт картон Първи жълт картон в мача. Той е за Елиаш, който спря бърза контра на Лудогорец.
38' Bнимание Георги Андонов получи добра топка в наказателното поле на Лудогорец и вместо да стреля директно, опита се да търси Венци Христов, но защитата на шампионите се справи.
33' Засада Засада на Александров.
27' Удар НЕВЕРОЯТЕН ПРОПУСК ЗА БЕРОЕ! Много груба грешка на Барт в защита, Венци Христов открадна топката, навлезе в наказателното поле и шутира, но не успя да намери очертанията на вратата.
27' Удар Хубав удар на Елио Мартинс от дистанция, който мина над вратата на Лудогорец.
22' Удар Берое отговори с плътен удар на Христов извън наказателното поле, който премина на около половин метър покрай лявата греда на Чворович.
21' Удар Михаил Александров забеляза, че вратарят на Берое бе напуснал голлинията си и пробва удар от около 30 метра, Караджов обаче се справи и се развика на защитниците пред себе си.
19' Центриране Много добър пробив на Кайсара отляво, центрира, но Платини и Мисиджан последователно се разминаха с топката.
18' Удар Директен обстрел от пряк свободен удар на Пламен Крумов, право в ръцете на Чворович.
12' Bнимание Ново добро подаване разсече отбраната на Берое. Александров се озова сам срещу Караджов, но вратарят на Берое бе по-съобразителен, излезе и изчисти топката.
11' Засада Засада на Марселиньо.
4' Гол ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ 1:0. След чудесен пас Марселиньо остана сам срещу вратаря на Берое Караджов и с удар по земята бразилецът откри резултата.
1' Начало на мача Начало на двубоя.