Левски най-после победи! "Сините" биха новака Любимец с 2:0, Вутов със страхотен гол (ВИДЕО+СНИМКИ)

Повторен дебют за столичани направиха Миро Иванов и Димитър Макриев

Отборът на Левски записа първа победа от 3 мача насам, след като днес "сините" се наложиха с 2:0 над хита в "А" група до момента Любимец. Срещата се игра на градския стадион в Любимец и бе от програмата на 7-ия кръг на родната "А" група.

Попаденията за столичани бяха дело на Цветан Генков в 19-ата и на Антонио Вутов в 84-ата минути.

Повторен дебют за Левски направиха Миро Иванов и Димитър Макриев, като Деко започна титуляр и даде асистенцията за първото попадение, а Макриев се появи като резерва през втората част на мястото на Цветан Генков, но не се запомни с нищо.

Двубоят започна равностойно, но постепенно гостите от София овладяха инициативата и започнаха да атакуват сериозно вратата на съперника.

Най-деен за "сините" отново бе Гари Родригес, който в 12-ата минута проби мощно отляво и центрира остро в пеналта, топката премина през двама играчи и стигна в Миро Иванов, който стреля, но Тодор Колев изчисти с коляно пред голлинията. 6 по-късно Даниел Димов засече с глава центриране от фаул, но ударът бе слаб и не затрудни стража на домакините.

Така дойде 19-ата минута, когато Миро Иванов центрира в пеналта отляво, Величков отклони леко с глава и заблуди свой съотборник, топката стигна до Генков, който отблизо протегна крак и изведе "сините" напред.

След попадението столичани намалиха оборотите, но използваха всяка изгодна възможност за бърза атака по някое от двете крила. Любимец пък пропусна най-чистото си положение в 25-ата минута, след като Шоколорав получи на десния фланг и центрира в наказателното поле, където Будинов не успя да засече от воле, кълбото стигна в капитана Огнянов, който обаче го ритна много нескопосано и опасността премина.

В 30-ата минута Кевин Бру шутира силно от дистанция, но Рашков спаси блестящо с една ръка. В самия край на полувремето пък, в 44-ата минута, Родригес пресече една топка в центъра и напредна мълниеносно, подаде за Гаджев, който стреля с десния крак, ала покрай вратата.

Втората част започна спокойно, а в 53-ата минута гостите можеха да удвоят аванса си, след като Димов засече опасно с глава центриране на Гаджев от фаул, но право в Рашков.

Като цяло обаче темпото през вторите 45 минути не бе никак високо и чистите положения се брояха на пръстите на едната ръка.

В 59-ата минута Будинов стреля по земя, но Илиев спаси. 3 по-късно Шоколаров счупи кръста на Старокин на десния фланг и центрира остро, Тевия овладя в пеналта, стреля, топката срещна бранител на "сините" и попадна в Аясс, който също шутира, ала и неговият изстрел бе блокиран.

Така се стигна до 84-ата минута, когато юношата на столичани Антонио Вутов удвои аванса на своите с невероятен изстрел от фаул от малък ъгъл.

В 90-ата минута пък домакините изпуснаха най-добрата си възможност за гол в мача. Тогава Будинов засече опасно с глава центриране от фаул на Огнянов, ала топката премина малко над напречната греда.

В крайна сметка резултатът остана непроменен и Левски победи Любимец с 2:0. Така "сините" събраха актив от 9 точки и временно излязоха на 7-а позиция във временното класиране. Тимът на Любимец пък остава 4-и с 12 точки.

Лудогорец е на 90 минути от нов финал за Купата на България

Разградчани изковаха солиден аванс от 3:0 срещу Хебър в първия мач и реваншът изглежда протоколен