Стефан Генов: Тези 3 точки ще ни вдъхнат малко спокойствие (+ВИДЕО)

"Трудна победа, но на 100% бях сигурен, че голът ще си дойде"

Треньорът на Локо (Сф) Стефан Генов очаква трите точки и победата с 1:0 над Берое да дадат спокойствие на отбора.

„Много ценни точки, спечелeни см много труд, с много усилия, затова искам да поздравя всички момчета. Берое е доста балансиран отбор, независимо че има отсъстващи титуляр. Тези 3 точки ще ни вдъхнат малко спокойствие, надявам се това да си проличи в следващите мачове. Не мога да говоря за грешки, чак след като гледам записа... Берое нямаше какво да губи, имаше мелета, центрирания, но нищо организирано. Справихме се с напрежението пред нашата врата. Съжалявам за първото полувреме, но бяхме по-сковани заради липсата на точки,  на полувремето ги успокоих, казах им, че са по-добрият отбор и трябва да играят по-спокойно. С тези 3 точки по-спокойно ще бъде, няма да е лесно. Всички помогнаха, тоя успех е на всичките момчета.”, коментира Генов след двубоя.

Той обясни, че мачът се е развил точно според очакванията му.

„Трудна, но заслужена победа. Знаехме, че ще е такъв мачът. Не подценихме ситуацията, защото се говореше, че Берое са без 3-4 човека. Хвърлихме много сили. Започнахме първото полувреме малко припряно, прибързано. После голът си дойде. На 100% бях уверен, че ще дойде голът. Подходихме с респект към Берое. Това е много силен тим, затова бяхме много внимателни и подходихме умно и уверено. Лиспата на точки и това 13-о място тежаха, но чак такава скованост не очаквах. Със сигурност вече ще сме по-уверени”, заяви Генов.

Той се надява скоро да разполага с по-добре подготвени играчи.

„Ще имаме време и новите футболисти да се подготвят, защото кондиционно са много зле. Пропуснали сме много, но то си зависи от нас. Матютю дойде без подготовка, Антонио пропусна около 40 дни, Йованович също е без подготовка, той кара само на опит, имаме проблеми с Дюлгеров. Търсим нови футболисти, говорим с много мениджъри, в офанзивен план ни липсват футболисти, но ще бъдем по-прецизни в селекцията. Имам нужда от офанзивни футболисти и един разиграващ халф, за да надградим и вдигнем нивото. Искам от отбора добра игра, дори да загубим, това им казах. Паузата беше от голяма полза за нас да опознаем момчетата, привлякохме нови футболисти”.

Вратарят на Локомотив (София) ще пренощува в разградската болница (ВИДЕО)

Александър Любенов бе изнесен на носилка от терена по време на мача с Лудогорец

Дончич: Тренирахме едно, а на мача се получи обратното

Треньорът на Локо (София) се оправда с многото кадрови проблеми

Първо в NS: Балъков фаворит за Локо София

Треньорската рокада все по-вероятна в "Надежда"

Локо София взе бивш таран на Сент Етиен

Маи идва в "Надежда" като свободен агент

Дончич се закани на Левски след отпадането за Купата

Треньорът на Локо (София) се надява тимът му да изненада "сините"

Спартак (Варна) шокира Локо (София) след дузпи и е първият 1/4-финалист за Купата (ВИДЕО)