Левски пусна жалба срещу съдията в Стара Загора

Това е трета жалба на „сините” срещу рефер в последните дни, Локо (Сф) също се жалва от арбитър

Шефовете на Левски официално внесоха жалба срещу съдията на мача с Берое, съобщи „Меридиан Мач“. Главен рефер на срещата в Стара Загора бе Георги Димитров.

Основните претенции на „сините“ са във връзка с отсъдената спорна дузпа за заралии в 30-ата минута на мача, от която падна победният гол за домакините.

При нея Венци Христов се строполи, а от повторенията се видя, че няма сериозно съприкосновение между него и Даниел Димов.

Минута по-рано обаче дузпа можеше да се даде за друго нарушение в наказателното поле на Левски, при което Мулдер хвана с ръка Андонов.

„Нашето желание е реферите да свирят по съвест, а не да се съобразяват с желанията на публиката и натиска от трибуните”, коментира спортният директор Христо Йовов.

Внесената жалба навярно е и под диктовката на собственика на клуба Тодор Батков. Припомняме, че след срещата адвокатът скочи остро на Георги Димитров и обяви, че неговото съдийство е било „поръчка от Лудогорец, ЦСКА и Литекс“.

Той обаче остави топката в полето на спортните хора в клуба относно подаването на жалба. Веднага след мача мнението на спортният директор Христо Йовов и треньора Тони Здравков пък бе, че не съдията е виновен на „сините“ за поражението в Стара Загора.

Това е трета жалба срещу рефер в последните дни. След всичко, което се изговори за съдийството на Станислав Тодоров в мача Черно море - ЦСКА (2:1) и наказанието му, вчера и Локо (Сф) внесе молба за наказание за рефера Радослав Станев, който свири мача с Черноморец в Бургас.

Рик Джонатан: Хубаво е, че има конкуренция в Лудогорец