Докъде ще стигне Гришо на US open?

15 ноември 2013 15:28 Пламен Димитров

Локо (Сф) спечели битката със Славия за купата (ВИДЕО)

Локомотив (София) надви Славия с 2:0 като гост в реванша между двата тима от осминафиналите за Купата на България и по този начин успя да си осигури място в следващата фаза на надпреварата. „Железничарите” загубиха първата среща на стадион „Локомотив” с 1:2, но след днешния успех с 2:0 на стадион „Славия” се класираха за четвъртфиналите.

Славия бе по-добрият тим на терена през първата част, но до голове преди почивката не се стигна и след 45 минути игра резултатът бе 0:0. Локомотив се представи доста по-силно през второто полувреме, а „железничарите” успяха да открият резултата в 53-ата минута с гол на Седрик Базея. Второто попадение за гостуващия тим падна в 80-ата минута, а негов автор бе Том.

ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!!!

Славия бе по-активният тим на терена през първата част. Още в началния четвърт час „белите” на няколко пъти опитаха да застрашат Божидар Митрев, като в 6-ата минута Атанас Курдов нанесе удар от трудна позиция, но не намери рамките на вратата, а малко след това с неточен изстрел за домакините се отчете и Янко Сандански. Удар на Атанас Курдов бе блокиран, а Галин Иванов стреля към Митрев в 11-ата минута, но кълбото не попадна в очертанията на вратата. В 13-ата минута „белите” достигнаха до най-добрата си възможност от началото на двубоя – Галин Иванов получи топката и отправи страхотен фалцов удар към вратата на гостите, но топката срещна лявата греда.

През първото полувреме Локомотив нямаше много положения за отбелязване на гол, а една от малкото интересни ситуации пред Георги Петков през първата част бе в 33-ата минута, когато Маркиньос центрира от фаул, а Ранджелович засече с глава, но кълбото не попадна в целта. В 36-ата минута играч на Славия върна рисковано към Георги Петков, който все пак успя да изпревари Базея и да изчисти кълбото, преди футболистът на гостите да достигне до него.

В 40-ата минута Фернандо Да Силва се отчете с много неточен изстрел, а в продължението на първата част Маркиньос стреля от пряк свободен удар за Локомотив, но Георги Петков бе на мястото си и улови. Малко преди последния съдийски сигнал за първото полувреме футболист на „железничарите” нанесе нов удар към вратата на Славия, но вратарят на „белите” отново се справи. Така след 45 минути игра резултатът на стадион „Славия” бе 0:0.

В началото на втората част Галин Иванов нанесе удар с глава, но кълбото не намери рамките на вратата. Локомотив пък успя да открие резултата в 53-ата минута - Базея получи кълбото, финтира отлично Виктор Генев и с удар в левия крак прати кълбото в долния десен ъгъл на вратата на Георги Петков.

Малко след това „белите” имаха добра възможност да изравнят, след като Галин Иванов пусна подаване успоредно на голлинията, но нямаше футболист на Славия, който да играе с кълбото, и така опасността отмина. В 58-ата минута Галин Иванов стреля с левия крак към Божидар Митрев, но топката премина вдясно от вратата.

В 64-ата минута Маркиньос центира от фаул, а негов съотборник засече с глава в наказателното поле, но Георги Петков улови без проблем. Малко по-късно Том нанесе великолепен удар от далечна дистанция, но кълбото попадна право в ръцете на вратаря на Славия. Атанас Курдов пък се отчете с неточен удар за Славия, а Том пробва нов изстрел към Георги Петков, но този път не успя да насочи кълбото в рамките на вратата. Седрик Базея изпълни пряк свободен удар за Локомотив в 78-ата минута, но топката не попадна в целта.

”Железничарите” достигнаха до втори гол в 80-ата минута - Искрен Писаров получи кълбото, финтира играч на противника, след което центрира, а Том засече топката от няколко метра за 2:0. Само 3 минути след това Маркиньос стреля чудесно към вратата на домакините, но топката срещна напречната греда.

В 88-ата минута Атанас Курдов нанесе слаб изстрел от границата на наказателното поле, а малко след това удар с глава на Костадин Велков не попадна в целта. В добавеното време на двубоя Павле Попара стреля към Божидар Митрев, но кълбото не намери рамките на вратата.

До последния съдийски сигнал не се стигна до нови попадения и така Локомотив (София) спечели с 2:0 и се превърна в първия тим, който се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България през този сезон.

Събития

90+5' Край на мача Край на мача! Локомотив (София) спечели с 2:0 срещу Славия и се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България.
90+1' Удар Павле Попара стреля от дъгата на наказателното поле, но кълбото не попада в рамките на вратата.
90' Четири минути добавено време.
90' Смяна за състезател влизащ в игра Даниел Пеев влиза на терена.
90' Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за Локомотив. Гаел излиза.
89' Удар Костадин Велков стреля с глава, но неточно.
89' Жълт картон Сота получава жълт картон.
88' Удар Атанас Курдов стреля от границата на наказателното поле, но много слабо и Божидар Митрев лови без проблеми.
86' Жълт картон Жълт картон за Костадин Велков.
84' Контузия или получаване на медицинска помощ Спиране на играта, за да бъде оказана медицинска помощ на Том.
83' Смяна за състезател влизащ в игра Радослав Василев влиза на терена.
83' Смяна за състезател излизащ от игра Димо Атанасов е заменен от Радослав Василев.
83' Греда Маркиньос стреля към Георги Петков, а топката среща напречната греда след удара на бразилеца.
80' Гол ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! Искрен Писаров получи кълбото, финтира играч на противника, след което центрира, а Том засече топката от няколко метра за 2:0.
78' Смяна за състезател влизащ в игра Искрен Писаров влиза на терена.
78' Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна за гостите. Седрик Базея напуска терена.
78' Удар Седрик Базея стреля силно от пряк свободен удар, но не намери рамките на вратата.
76' Жълт картон Жълт картон за Янко Сандански за нарушение срещу Маркиньос.
72' Удар Том нанася нов удар отдалеч, този път кълбото не намира рамките на вратата.
71' Смяна за състезател влизащ в игра Павле Попара влиза в игра.
71' Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна за Славия. Чавдар Янков излиза.
69' Удар Курдов стреля за Славия, но неточно.
67' Жълт картон Първи жълт картон в мача. Получава го Маркиньос за фаул срещу Галин Иванов.
67' Удар Страхотен удар отдалеч на Том, Георги Петков спасява.
64' Удар Маркиньос центира от фаул, а негов съотборник засече с глава в наказателното поле, но Георги Петков улови без проблем.
58' Смяна за състезател влизащ в игра Сота се е появил на терена.
58' Смяна за състезател излизащ от игра Извършена е смяна в състава на Локомотив. Гаров е излязъл.
58' Удар Галин Иванов стреля с левия крак, но кълбото преминава встрани от вратата.
55' Центриране Опасно подаване на Галин Иванов успоредно на голлинията, нямаше обаче футболист на Славия, който да играе с кълбото, и опасността отмина.
53' Гол ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! Базея получи кълбото, финтира отлично Виктор Генев и с удар в левия крак прати кълбото в долния десен ъгъл на вратата на Георги Петков.
48' Удар Галин Иванов стреля с глава, но неточно.
46' Начало на втората част.
45+2' Край на първото полувреме. Славия и Локомотив (София) се оттеглят на почивка при нулево равенство.
45+2' Удар Нов удар на футболист на Локомотив към Георги Петков, вратарят на домакините лови без проблеми и този път.
45+1' Удар Маркиньос стреля от пряк свободен удар, но Георги Петков бе на мястото си и лови без проблеми.
45' Две минути добавено време на първата част.
43' Центриране Опасно центриране на Димо Атанасов успоредно на голлинията, Ранджелович застава на пътя на кълбото и то излиза в корнер.
42' Центриране Центриране на Гаел от фаул, получи се кратко разбъркване в наказателното поле на Славия, след което футболист на "белите" изчисти.
40' Удар Много неточен удар на Фернандо Да Силва.
36' Контузия или получаване на медицинска помощ Вратарят на Славия е получил някаква контузия и му се оказва медицинска помощ.
36' Bнимание Рисковано връщане на играч на Славия към Георги Петков, вратарят на "белите" все пак успя да изпревари Базея и да изчисти кълбото, преди футболистът на Локомотив да достигне до него.
33' Удар Добро центриране на Маркиньос от фаул, Ранджелович засече с глава в наказателното поле, но топката не попадна в очертанията на вратата.
29' Засада Базея получава топката на добра позиция, но се намира в положение на засада.
27' Славия продължава да е по-активният тим на терена. В последните минути обаче ситуациите за отбелязване на гол и пред двете врати липсват и двата тима продължават да играят при нулево равенство.
22' Центриране Хубаво центриране на Фернандо Да Силва в наказателното поле, бранителите на Локомотив все пак успяват да се справят и да изчистят.
20' Нулевото равенство се запазва, а в последните минути няма по-интересни ситуации пред двете врати в мача на стадион "Славия".
15' Славия е по-добрият тим на терена. "Белите" вече имаха няколко възможности да открият резултата, докато Локомотив (София) все още с нищо не е успял да застраши вратаря Георги Петков.
13' Греда Галин Иванов нанесе страхотен фалцов удар, а кълбото срещна лявата греда.
11' Удар Галин Иванов стреля към вратата на гостите отдалеч, но кълбото минава покрай вратата.
9' Контузия или получаване на медицинска помощ Александър Бранеков получава медицинска помощ.
9' Удар Атанас Курдов получи кълбото в наказателното поле и стреля, а Бранеков блокира.
8' Центриране Центриране на Фернандо Да Силва в наказателното поле, Гаров чисти с глава в корнер.
8' Удар Сандански пробва удар към Митрев, топката преминава високо над напречната греда.
6' Удар Хубаво центриране на Радослав Димитров, Атанас Курдов засече от трудна позиция и кълбото премина далеч от целта.
5' Спокойно начало на двубоя, все още няма чисти положения за отбелязване на гол пред двете врати.
1' Начало на мача Начало на мача!
0' Преди началото на двубоя е имало сбиване между агитките на двата отбора.