Словения разсипа четата на Мадански - 5:1 (+ВИДЕО)

България окончателно се прости с надеждите си за класиране на Европейското първенство за младежи през 2015 г. след разгромна загуба 1:5 от Словения в последното си домакинство от квалификациите.

Попадението за тима, воден от Михаил Мадански, вкара Александър Колев за 1:1. През второто полувреме при 1:2 Георги Миланов уцели напречната греда. Десетина минути преди края при 1:4 Милен Гамаков получи директен червен картон за грубо влизане отзад и допълнително оцвети плачевната картинка на стадиона в Стара Загора.

Поражението, което е второ поредно домакинско, ни оставя с актив от 8 точки преди последните два мача през септември догодина. Лидер в момента е победилият ни преди няколко дни отбор на Дания с 14 точки. „Червеният динамит” има цели четири мача до края на своята кампания, като още днес може да събере 17 при гостуването си на Андора. Тимът на Русия, който също има четири мача по-малко спрямо нашия, е втори с 13.

Симеон Славчев не успя да отправи достатъчно добър изстрел от 10-ина метра, след като бе изведен в 9-ата минута.

Словения отвърна с много опасен удар от точката на дузпата на Жиберт в 22-ата минута, преминал на сантиметри от дясната греда.

Две минути по-късно гостите откриха след груба грешка в централната зона, като Пучко напредна и даде аванс на Словения с диагонален шут по тревата.

България изравни в 28-ата минута, когато непокритият Александър Колев от белгийския Геел засече прекрасно центриране на Едисон Йорданов отдясно и отблизо направи 1:1.

Словения отново излезе напред в 34-ата минута, когато Рене Йеленич се измъкна от опеката на Мунин и препарира Конов. Последният бе спасил силен шут малко преди това.

През второто полувреме диагонален удар на Колев бе спасен с крак от вратаря на словенците, докато малко преди изтичането на час игра Георги Миланов разтресе напречната греда от свободен удар.

В 64-ата минута Словения вкара трети гол. Футболистът на Милан Бенедичич огорчи вратаря Конов за пореден път с нисък удар отблизо.

Десет минути по-късно резултатът стана разгромен след поредна неориентация в българската защита. 4:1 направи Братанович.

В 81-ата минута Милен Гамаков не сдържа нервите си като влезе грубо отзад в краката на противников футболист, за което получи директен червен картон.

В добавеното време Елвис Братанович се разписа за крайното 5:1.

За финал Бижев бе изведен чудесно от Расим, пусна топката покрай вратаря, но не улучи ъгъла.

В последните си два двубоя България гостува на Естония и Дания през септември 2014 година.

БЪЛГАРИЯ (21) - СЛОВЕНИЯ (21) 1:5
0:1 Пучко (22')
1:1 Колев (28')
1:2 Йеленич (34')
1:3 Бенедичич (64')
1:4 Братанович (74')
1:5 Братанович (90')

СЪСТАВИ:

България: Конов, Мунин, Велков, Ил. Миланов, Славчев (к), Колев (84- Васев), Йорданов (65-Бижев), Кирилов (76- Расим), Чочев, Гамаков, Г. Миланов