Старшата възраст на "моряците" сдаде 1-ото място след драма

В отложен мач от 10-ия кръг на Елитната ни футболна група до 19 години юношите старша възраст на Черно море отстъпиха инфарктно на Левски с 1:2 и сдадоха лидерската позиция

В отложен мач от 10-ия кръг на Елитната ни футболна група до 19 години юношите старша възраст на Черно море отстъпиха инфарктно на Левски с 1:2 и сдадоха лидерската позиция. На тежкия терен на стадиона под Аспаруховия мост при силен вятър и дъжд двата отбора изиграха един мъжки двубой.

Моряците започнаха по активно двубоя и пропуснаха няколко отлични възможности чрез Карен Мадоян и Кристиян Пешков. В 20-ата минута обаче при единствената си по сериозна атака сините откриха резултата. След почивката варненци увеличиха оборотите и в 60-ата минута Пешков изравни от дузпа. Последваха нови пропуски за домакините на Владо Маринов и Сами Миланов и така се стигна до 92-ата минута, когато Левски стигна до успеха след щастлив двоен рикошет.

Това бе първа домакинска загуба на Черно море за сезона и те ще зимуват на 3-а позиция с еднакви точки със сините, които са 2-и. Лидер с точка повече е Литекс.

Пред клубния сайт наставникът на моряците Иван Николов заяви, че е доволен от представянето на момчетата през есенния полусезон, но съжалява за изгубените точки в последните няколко кръга.

Черно море 19: Християн Христов, Сами Миланов, Преслав Дошков, Петър Петров, Симеон Неделчев, Николай Иванов /90-Михаил Ангелов/, Мартин Костадинов /41-Александър Попов/, Александър Йовчев, Карен Мадоян /41-Владо Маринов/, Петко Цанков, Кристиян Пешков /80-Васил Иванов/.