ЕВРОПА

Манчестър Юнайтед
Ливърпул
Арсенал
Челси
Интер
Милан
Ювентус
Рома
Реал Мадрид
Барселона
Валенсия
Байерн Мюнхен
Манчестър Сити
Астън Вила
Лацио
Борусия Дортмунд

Анкета

Справедливо ли е наказанието от 3 месеца за допингираните футболисти на ЦСКА?

Справедливо ли е наказанието от 3 месеца за допингираните футболисти на ЦСКА?


Реклама

Facebook

12 март 2010 00:01 Филип Филипов


Бенфика и Марсилия сътвориха спектакъл, който остана без победител - 1:1

 

Бенфика и Марсилия не излъчиха победител, завършвайки при резултат 1:1, в зрелищен първи мач от осминафиналите на Лига Европа. Двата тима сътвориха огромен брой голови възможности, като първи се възползва съставът на домакините след нелепа грешка на вратаря Манданда. Марсилия се добра до изравнителния гол благодарение на резервата Хатем Бен Арфа, който се разписа в последната минута на срещата.
 
За насладата на препълнения „Ещадио да Луш” двата тима изиграха приятно за окото високоскоростно първо полувреме. След кратък период на предпазливост и опознаване съставите отвориха играта си положенията пред двете врати заваляха с неимоверна честота.
 
Първи до гола се приближи Лучо Гонсалес от Олимпик, който не бе посрещнат особено дружелюбно в Лисабон. Бившият играч на вечния съперник Порто, известен и с прякора си Ел Коменданте, в 15-ата минута се бе озовал непокрит до дясната греда на Жулио Сезар. Високо центриране от десния фланг бе високомерно пропуснато от отбраната в червено и с моментален шут от непосредствена близост Гонсалес прати кълбото на сантиметри извън целта. Въпреки първоначалния натиск на Бенфика тимът на Марсилия бе този, който бе по-опасен пред противниковата врата. В 20-ата минута опитният бразилец Брандао изневиделица получи дълъг пас през средата на терена. Пласирал се пред пазещия го защитник девятката на гостите нахлу в наказателното поле на Бенфика. За негово съжаление бившият стрелец на Шахтьор сбърка при последното докосване и отново запрати топката далеч от целта, въпреки отличната си позиция.
Двете голови ситуации дойдоха като шамар за състава на Бенфика и домакините бързо обърнаха играта в своя полза. В 22-ата Рамирес центрира остро към далечната греда, където Оскар Кардосо засече, но топката спря от външната страна на мрежата. В 29-ата дойде и най-чистото положение за Бенфика. Анхел Ди Мария видя празен коридор за стрелба и от 20-ина метра отправи бомбен шут с левия крак към лявата греда на Стив Манданда. Минимална частица точност се оказа недостатъчна за удара на Ди Мария да порази вратата на марсилци. Минути по-късно с отличен пас от левия фланг Ди Мария прехвърли защитата на Олимпик, като топката падна на крака на Оскар Кардосо. Без подготовка централният нападател шутира от въздуха, но отново контролът върху топката и точността на удара бяха далеч от истината.
 
На този етап двата състава демонстрираха завидно темпо и острота в действията си, нещо от което публиката не можеше да се оплаче. Положенията се редяха едно след друго, а в 40-ата минута Бенфика сътвори магическа комбинация с три докосвания. Две подавания от средата на терена, минали през Савиола, доставиха топката в краката на Пабло Аймар. Той навлезе диагонално в наказателното поле на Марсилия, но отново атаката издиша със завършващия удар, който попадна право в ръцете на Манданда. В последната минута от първата част Брандао се пребори за кълбото по левия фланг и от крайната линия подаде към средата на пеналта на Бенфика. Там непокрит отново стоеше Лучо. Без подготовка той отправи топката към дясната греда, но по пътя си тя бе пресрещната от бранител в червено и Марсилия трябваше да се задоволи с корнер при едно от най-чистите си положения.
Шеметната скорост се запази и след почивката. Бразилският страж на Бенфика сътвори истинско чудо, спасявайки изненадващ удар на капитана на гостите Махамаду Нианг. Брандао нахлу на скорост по лявото крило и от страничната граница на наказателното поле центрира силно и ниско към средата на пеналта. Луизао успя да отклони подаването, но топката попадна на главата на Нианг. Нападателят насочи удара си към Сезар, който успя да парира първоначално, но това не бе достатъчно да предотврати опасността. Топката изви траекторията си по посока мрежата, но бразилецът с втори героичен плонж успя да избие точно пред гол линията.  
 
Постепенно Бенфика установи контрол върху играта и натика съперника в половината му. Шансовете за домакините обаче не бяха особено обещаващи, а времето започна неусетно да изтича. Хармонията на двете нули на светлинното табло все пак бе нарушена и това се случи в 76-ата минута. С голяма доза късмет и нелепа вратарска грешка на иначе стабилно представилия се Манданда Макси Перейра откри резултата за Бенфика. Анхел Ди Мария създаде хаос по лявото крило и с нисък пас опита да намери Кардосо. На границата на малкия пеналт той не срещна топката по най-удачния начин. Въпреки това нелепа изява на стража Стив Манданда, който не улови наглед безпроблемната топка, позволи на Перейра да прониже вратата му за 1:0.
В последните минути крилото на Бенфика Рамирес разтърси напречната греда на Олимпик с гръмотевичен шут извън пределите на наказателното поле. Манданда, който бе далеч пред гол линията си едва успя да протегне пръстите си и да отклони топката достатъчно, че тя да отскочи от гредата. Въпреки че водеха в резултата домакините продължаваха да търсят нов гол. Това обаче им изигра лоша шега. В първата минута от добавеното време златната резерва Хатем Бен Арфа санкционира разсеяната червена защита със страхотен гол с глава. Бонар центрира от дясното крило. Влезлият като резерва Бен Арфа бе изпуснат от персоналния си пазач и запрати топката неспасяемо над безпомощния Жулио Сезар за 1:1.
Кракто след това дойде и финалния сигнал на рефера Брих. Двата тима ще решат спора си на не по-малко негостоприемния „Стад Велодром” в Марсилия след седмица време.
 
Бенфика – Олимпик Марсилия 1:1
 
1:0 Макси Перейра 76’
1:1 Бен Арфа 90+1’
 
За Бенфика: Жулио Сезар, Сезар Пейшото (Контрао – 77’), Давид Луиш, Луизао, Макси Перейра, Хави Гарсия, Анхел Ди Мария, Рамирес, Пабло Аймар (Карлос Мартинс – 65’), Оскар Кардосо, Савиола (Едер Луиш – 88’);
 
Наставник: Хорхе Хесус;
 
За Олимпик: Манданда, Бонар, Диавара, Мбиа, Тайво, Лучо Гонсалес, Сисе, Беноа Шейру, Нианг (Бен Арфа – 75’), Брандао, Фабрис Абриел (Валбуена – 70’);
 
Наставник: Дидие Дешан;
 
Жълти картони:
 
За Бенфика – Макси Перейра (66’);
 
За Марсилия - Лучо (48’), Брандао (71’);
 
Стадион: „Ещадио Да Луш”, Лисабон;
 
Рефер: Феликс Брих (Германия);

 

Реклама

Коментари

Секция "Коментари" е предоставена за мнения и коментари от читателите на novsport.com. Препоръчителна минимална възрастова граница 18 години.
Novsport.com не носи отговорност за съдържанието на тази секция. Посетителите използват и четат раздела на своя отговорност.

Bookmark and Share

Изпратено от:
Анонимен |
Тема

Коментар


 

Още по темата

23:04   21/07
08:33   27/06
08:56   17/05
13:16   16/05
23:59   05/05
23:54   28/04
00:10   15/04
00:01   15/04
00:00   15/04
22:16   14/04
21:50   14/04
13:00   14/04

Още от - Франция

Още от - Франция

Актуално

14:30 04/02 Видима - Етър 1:0
15:00 04/02 Литекс - Клуж 0:1
15:00 04/02 Черно море - Спортул 0:2

Реклама

Видео

Марсилия - Тулуза 2:4 Бордо - Легия 4:1 Спортинг (Лисабон) - Олимпик Лион 2:0
Марсилия - Тулуза 2:4
Бордо - Легия 4:1
Спортинг (Лисабон) - Олимпик Лион 2:0

Резултати на живо

www.tempobet.com/affiliates/21
9'
Сидни - Нюкясъл джетс
0:0
13:00
Спортинг хихон - Осасуна
-:-
13:00
Мерсин идманюрду - Сивасспор
-:-
13:00
Картахена - Еркулес
-:-
13:30
Дженоа - Лацио
-:-
13:30
Аякс - Утрехт
-:-
14:15
Дарби к - Нотингам
-:-
14:30
Айнтрахт фр - Брауншвайг
-:-
14:30
Бохум - Ханза рощок
-:-
14:30
Карлсруе - Ерцгебирге ауе
-:-
15:30
Нюкясъл - Астън вила
-:-
15:30
Нек - Фейенорд
-:-
15:30
Хераклес - Псв айндховен
-:-
Отложен
Де граафшап - Твенте
P:P
15:30
Андерлехт - Рк генк
-:-
16:00
Палермо - Аталанта
-:-
16:00
Киево - Парма
-:-
16:00
Ювентус - Сиена
-:-
16:00
Лече - Болоня
-:-
16:00
Фиорентина - Удинезе
-:-
16:00
Рома - Интер
-:-
16:00
Новара - Каляри
-:-
16:00
Виченца - Читадела
-:-
Отложен
Бреша - Торино
P:P
16:00
Кайзериспор - Генчлербирлиги
-:-

Всички мачове

Футболни Прогнози

Любопитно

Кандис - зашеметяващата фенка на Ню Йорк Никс (видео+снимки) Норвежци се сгряха със секс по време на конни надбягвания (видео) Прелестният трус на Австралия (видео+снимки)
Кандис - зашеметяващата фенка на Ню Йорк Никс (видео+снимки)
Норвежци се сгряха със секс по време на конни надбягвания (видео)
Прелестният трус на Австралия (видео+снимки)

Реклама

Фото Галерия

Левски замина с 20 за последния зимен лагер Снимка на деня Миньор акостира в Драгалевци
Левски замина с 20 за последния зимен лагер
Снимка на деня
Миньор акостира в Драгалевци

Реклама

Автоновини

BMW Серия 3 е най-красивият автомобил за 2011 г. (видео) 600 000 долара за Corvette 427 Convertible Collector Edition (видео) Електрокола за Le Mans с 320 км/ч
BMW Серия 3 е най-красивият автомобил за 2011 г. (видео)
600 000 долара за Corvette 427 Convertible Collector Edition (видео)
Електрокола за Le Mans с 320 км/ч