Закъсалите Спортист и Черноморец не се победиха

0:0 между двата тима на стадиона в Своге

Спортист (Своге) и Черноморец (Бургас) завършиха 0:0 в среща от 19-ия кръг на „А” група.

Двата тима са в много лоша серия като преди този мач домакините имаха 5 поредни загуби в „А” група, а Черноморец са без успех в последните си 9 мача.

Новакът в българския елит бе по-добрият отбор през целия мач, но пропуски на Младенов, Бижев и Цветков лишиха тима на Стойчо Стоев от трите точки днес.

Съставът от Своге е на предпоследното място в подреждането с 12 точки (последен обаче е Ботев, който бе изваден от шампионата). Черноморец на Краси Балъков заема 8-а позиция с 28 точки.

Спортист започна отлично срещата като в началните минути Младенов на два пъти бе близо до попадението, но Борел направи две отлични спасявания. Гостите от Бургас отговориха с опасно центриране на Гонзалес, но вратарят Стоянов улови сигурно топката.

В 12-ата минута домакините от Своге направиха уникален пропуск. След центриране на Борисов, Пиетробон не успя да насочи топката в опразнения от Борел ъгъл. Последваха спокойни минути преди в 31-ата отново Младенов да отправи хубав удар, който не намери целта.

Последните 5 минути на първата част бяха изключително интересни. В 41-ата минута Цветков стреля от около 30-ина метра, но топката среща гредата зад Борел. Борисов също се опита на два пъти да открие резултата, но и при двата случаи коженото кълбо” срещна тела на играчи от Черноморец.

В 44-ата минута Гонзалес прати топката във вратата на Спортист, но главният съдия на мача Антон Генов отмени попаденията за нарушение срещу вратаря на домакините Стоянов. 0:0 след първите 45 минути.

Втората част започна вихрено. Цветков стреля от границата на наказателното поле в 47-ата минута, но Борел успя с върха на пръстите си да я избие в ъглов удар. Малко по-късно фрапантен пропуск за Черноморец направи Фернандес, който от 6 метра не успя да насочи топката във вратата на Своге.

Краси Балъков и Стойчо Стоев решиха да променят играта на своите отбори с няколко смени.

Бижев се появи в игра в 65-ата минута и само две минути по-късно можеше да се стане герой за своя отбор. Той излезе сам срещу Борел, но не успя да вкара. В 78-ата минута Балъков замени Крумов с Морис и на терена за Черноморец остана само един български футболист – Старокин.

До края Черноморец направиха няколко добри атаки, но до гол не се стигна. 0:0 краен резултат между двата тима.