Бари лиши Парма от победа в края

Божинов очаквано не бе в групата на "дуковете"

Бари и Парма завършиха 1:1 в мача им от 29-ия кръг на италианската Серия „А”. Българинът в състава на „дуковете” Валери Божинов бе оставен извън групата заради лека контузия. Националът ни обаче ще бъде на линия за домакинството срещу Милан в сряда.

Парма откри резултата в 36-ата минута на срещата на „Сан Никола” след автогол на Никола Белмонте.

До края на мача Бари имаше пълно надмощие. То можеше да даде резултат в 74-ата минута, когато удар на Рикардо Меджиорини срещна напречната греда.

Домакините стигнаха до заслужено изравняване в 85-ата минута, когато защитникът Андреа Масиело се възползва от подаване на Педро Камата и изравни резултата.

Така Парма вече няма загуба в 4-и пореден мач в Калчото. „Дуковете” са 12-и във временното класиране с актив от 38 точки. Бари, който се представя много добре при домакинствата си при баланс 8-4-2, е с една повече на 11-ата позиция.