Рожденикът Божинов спаси Левски в последната им контрола (ВИДЕО)

"Сините" останаха без победа в Кипър, в неделя се завръщат безславно в България

Левски завърши лагера в Кипър без победа. „Сините” извъртяха 1:1 срещу предпоследния в руското първенство тим на Урал. Голът за тима на Антони Здравков вкара новото попълнение Валери Божинов, който днес празнува рожден ден.

Активът на Левски в Кипър е две равенства - в предишния мач с литовския Жалгирис и сега с Урал, и три загуби - от чешките Виктория (Пилзен) и Теплице, както и от руския втородивизионен Мордовия.

Така единствената победа за тима през зимата бе срещу Черноморец в първата проверка (5:3), която се проведе в Созопол на 25 януари.

Голът за Валери Божинов пък е втори със синята фланелка. Преди това той се разписа срещу Теплице (2:4) в дебютния си мач за „сините”.

Дебют в състава на Левски в центъра на защитата днес направи новото попълнение Аймен Белаид, който до този момент не бе в състояние да играе. Пламен Крумов пък застана на мястото на изпитващия стари болежки Дъстли Мулдер на десния бек.

В 5-ата минута обаче Крумов не покри Ерокин, чийто опасен шут за щастие на „сините” не намери очертанията на вратата.

Единственото си положение за първата част Левски, който изпитваше проблеми с изнасянето на топката, създаде в 21-ата минута. Тогава Божинов изведе Миро Иванов сам срещу вратаря, който обаче скъси ъгъла и не позволи на нисичкия халф да реализира.

Урал откри резултата в 34-ата минута, когато техен футболист проби по дясното крило и достави топката за непокрития от Чмовш и Крумов Ерокин, който с шпагат засече за 1:0.

Смените на почивката на Антони Здравков дадоха резултат и Левски изравни резултата чрез рожденика Божинов в 47-ата минута. Борислав Цонев осъществи отличен пробив и подаде на нападателя, който не сбърка.

Малко по-късно появилият се на почивката нападател Димитър Макриев тресна напречната греда, след като засече с глава центриране на пробилия Гаджев.

Левски можеше отново да стане изоставащ в 72-ата минута, когато „сините” проспаха едно изпълнение на тъч, нападател изскочи абсолютно сам срещу Блажевич и опита да го прехвърля. Топката обаче мина точно над напречната греда.

Левски се завръща утре в България. Първият официален мач на третия в "А" група е домакинство на Славия другата събота, 22 февруари, от 16:15 ч на „Герена”.

ЛЕВСКИ - УРАЛ 1:1
0:1 Ерокин (34')
1:1 Божинов (47')

Чат на живо:

90'+1 Край на мача! Левски остана без победа в Кипър

84' Кевин Брю отстъпва мястото си на Мики Орачев

83' Кевин Брю стреля опасно от пряк свободен удар, но вратарят спаси

82' Ерохин пропусна с глава отблизо след центриране отляво

82' Пламен Димов е заел мястото на Крумов

79' Станислав Ангелов засече центриране на Брю от корнер, топката мина покрай вратата

78' Радослав Цонев влиза за Левски. Гаджев излиза

76' След многоходова атака топката стигна до Крумов по десния фланг, който центрира ниско към Генков, той засече, но вратаря спаси

72' Левски проспа едно изпълнение на тъч. Нападател излезе сам срещу Блажевич и опита да го прехвърля, но за щастие на "сините" ударът премина над напречната греда

69' Горан Блажевич се намесва решително и попречва на противников футболист да действа опасно с топката

65' Опасен удар на Брю минава покрай страничната греда в аут

61' Голмайсторът Божинов отстъпва мястото си на Цветан Генков
 59' Владо Гаджев проби и качи топката на главата на Димитър Макриев, който от вратарското поле нацели напречната греда

58' Удар далеч и встрани от вратата на Горан Блажевич

51' Опасно центриране в наказателното поле на Левски, но Пламен Крумов се намесва, чистейки в корнер

49' Чмовш отстъпва мястото си на Даниел Димов

47' ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ - 1:1!!! Левски изравни след страхотен пробив на Боби Цонев, след което последва извеждащо подаване към рожденика Валери Божинов и синята "десетка" не сгреши

Три смени на почивката в състава на Левски. Блажевич, Ангелов и Макриев заменят съответно Пл. Илиев, Туре и М. Иванов

46' Начало на второто полувреме!

45' Край на първото полувреме!

34' ГОЛ ЗА УРАЛ!!! Чмовш и Крумов оставиха непокрит във вратарското поле Ерокин, който засече в мрежата с шпагат ниско центриране отдясно

27' Топовен удар на Александър Ерокин, Пламен Илиев се хвърля и спасява виртуозно

21' Първо положение за Левски. Миро Иванов бе изведен от Божинов сам срещу вратаря, който съкрати ъгъла като излезе напред и успя да парира шута на полузащитника

17' Силен шут на Кножин от свободен удар, който минава високо над вратата

Левски има проблем при изнасянето на топката

12' Удар с глава минава встрани от вратата на Пламен Илиев

5' Пламен Крумов не покри Ерокин, който шутира опасно, но за щастие на "сините" извън рамките на тяхната врата

4' Първи точен удар - нисък шут към вратата на Пламен Илиев попада право в ръцете на стража

15:02 Начало на мача! Аймен Белаид дебютира със синята фланелка. Досега той не бе в състояние да играе

14:57 Стара травма оставя Дъстли Мулдер извън състава. На десния бек ще бъде изпробван Пламен Крумов, тъй като и без това Мулдер е наказан за мача срещу Славия другата седмица

14:42 Стартов състав на Левски: Пл. Илиев, Крумов, Чмовш, Белаид, Старокин, Гаджев, Брю, Б. Цонев, М. Иванов, Туре, Божинов

Резерви: Блажевич, Пл. Димов, Мики Орачев, Деян Иванов, Стивън Петков, Макриев, Генков, Р. Цонев, Д. Димов, Владислав Мисяк, Илия Димитров, Ст. Ангелов, Александър Любенов