„Грънчарите” с първи успех като гости от 7 месеца насам

Стоук обърна Астън Вила от 0:1 до 4:1, Тонев отново не бе в групата

Стоук Сити постигна първа победа като гост в английската Висша лига от месец август на миналата година, след като стигна до обрат и категоричен успех над Астън Вила с 4:1 в мач от XXXI кръг на Премиършип.

Българинът Александър Тонев отново не попадна в групата на бирмингамци, а неговите съотборници поведоха в резултата на „Вила Парк” още в петата минута с гол на своя водещ реализатор Кристиан Бентеке.

Преднината на „винените” обаче бе заличена от Питър Одемвинге, който в 22-ата минута възстанови равенството, а само четири по-късно партньорът му в предни позиции Питър Крауч даде аванс на гостите.

Той бе увеличен от Стивън Н’Зонзи в 42-ата минута, а крайното 4:1 оформи Джеф Камерън с попадение в самия край на срещата.

След първата си успешна визита от 13 опита „грънчарите” изпревариха с три точки своя съперник от Бирмингам и вече имат 37, заемайки десетото място в класирането.