Раковски би Калиакра в Каварна пред погледа на Сухия

Победният гол за гостуващия тим вкара Християн Казаков в 39-ата минута на мача

Отборът на Раковски 2011 победи Калиакра с 1:0 на градския стадион в Каварна в среща от 18-ия кръг на първенството на Б група.

Победният гол за гостуващия тим вкара Християн Казаков в 39-ата минута на мача. Калиакра проигра златна възможност да поведе още в 9-ата минута, когато съдията отсъди дузпа срещу Раковски 2011 за спъване на Янислав Иванов в наказателното поле. Зад бялата точка застана Джунейт Яшар, но изпрати топката встрани от рамките на вратата.

Течеше 39-ата минута, когато при атака на гостите по левия фланг бе контузен защитник на домакините. Съотборниците му спряха в очакване на сигнал за нарушение, но Християн Казаков продължи да играе и от 30-ина метра със силен удар прати топката в мрежата зад каварненския вратар.

През второто полувреме тимът от Каварна не успя да промени негативния резултат. Атаките му бяха хаотични и стигаха до наказателното поле на Раковски. Единствената голова възможност се удаде на Яшар едва в 88-ата минута, когато стреля остро в очертанията на вратата, но стражът Стойчев отрази удара му.

Мачът бе наблюдаван от подалия оставка старши треньор на Левски Антони Здравков. Присъствието на бившият наставник на Калиакра стана причина да се заговори по трибуните, че ще замени Димитър Трендафилов, който от пет пролетни кръга е спечелил с отбора си само една точка. Пред БТА Здравков каза обаче, че няма намерение да се връща отново в Каварна.

Официално: ЦСКА 1948 представи Иван Иванов