Берое нанесе първа загуба на Черноморец в плейофите (СНИМКИ)

Мапуку отбеляза първия си гол за старозагорци, но се контузи

Берое нанесе първа загуба на Черноморец в плейофите. Старозагорци се наложиха над тима на Димитър Димитров с 3:0 и спряха серията на "акулите" от три поредни победи във втората седмица.

Капитанът Георги Андонов изведе "зелените" напред в резултата в деветата минута. 10 по-късно Мапуку отбеляза дебютния си гол за Берое и направи 2:0. Крайното 3:0 оформи Георги Костадинов в 42-рата.

Берое реши мача още през първата част. Старозагорци поведоха с 3:0 още до почивката. Георги Андонов изведе Берое още в деветата минута след грешка в отбраната на Черноморец. Елиаш изведе Мапуку с пета, Живкович тръгна да излиза, Дамчевски се пробва да изчисти, но прати топката в краката на Андовно, който на празна врата откри.

10 минути по-късно Мапуку отбеляза за 2:0. В третият си мач за Берое нападателят открива головата си сметка в "А" група. Мапуку получи топката в наказателното поле, преодоля противников играч, завъртя се и прати топката в горния ляв ъгъл на Живкович.

В 33-ата минута Траян Траянов влезе остро в краката на Георги Андонов, но и се самоконтузи. Бранителят на Черноморец не успя да продължи и бе заменен от Жереми Манзоро.

В 42-рата минута старозагорци стигнаха и до класически резултат. След центриране на Керкар от свободен удар, Георги Костадинов засече топка с глава и я прати за трети път във вратата на Живкович.

В края на първата част авторът на втория гол за Берое Жуниор Мпиа Мапуку поиска принудителна смяна и на негово място се появи Виктор Шишков.

През втората част домакините отново диктуваха нещата на терена. "Зелените" обаче не успяха да отбележат нови голове. Петър Хубчев бе принуден да направи и втора принудителна смяна - пусна Георги Динков на мястото на Веселин Пенев.

Най-активен за Берое през втората част бе Виктор Шишков. Пред него се откри и най-чистото положение за четвърто попадение, но Живкович този път се прояви добре, разтегна се максимално и спаси удара му.

След успеха Берое продължава да бъде уверено на първата позиция във втората седмица с 46 точки. Черноморец остава в опасната зона с 31, на три зад третия Славия, но и с два мача повече.