Ериксен вдъхнови Тотнъм за обрат срещу Съндърланд (ВИДЕО + АВТОРСКИ СНИМКИ)

„Шпорите” биха „черните котки” с 5:1 и изпревариха Манчестър Юнайтед в класирането

Тотнъм спечели последния мач от XXXIII кръг на английската Висша лига, след като надделя с категоричното 5:1 над гостуващия Съндърланд, съобщи специалният пратеник на Novsport.com в Лондон Кирил Евтимов.

Последните в класирането „черни котки” изненадващо откриха резултата на „Уайт Харт Лейн” в 17-ата минута, в която Влад Кирикеш направи фатална грешка и буквално подкани Лий Кетърмол да вкара гол, а 26-годишният халф го стори и така реализира първото си попадение с екипа на Съндърланд.

След това обаче „шпорите” покачиха значително оборотите, а в основата на почти всичко интересно на терена бе датският национал Кристиан Ериксен.

В 28-ата минута негово центриране улучи в областта на гърдите връхлитащия Емануел Адебайор и равенството бе възстановено, а при този резултат дойде и почивката.

Малко след подновяването на играта Ериксен отново отпрати прострелно центриране към наказателното поле, където дебютиралият като титуляр във ВЛ за лондончани Хари Кийн подложи крак и даде преднина на домакините.

Те съумяха да увеличат аванса си в 78-ата минута, когато Ериксен увенча страхотното си представяне с гол след удар от границата на наказателното поле, в 86-ата Адебайор направи резултата 4:1, а крайният бе оформен от резервата Сигурдсон във втората минута от добавеното време.

След успеха Тотнъм събра 59 точки и измести Манчестър Юнайтед от шестата позиция в класирането. Съндърланд остава последен с едва 25 точки в своя актив.