4 интересни факта от мачовете в ШЛ във вторник

Моуриньо стана мениджърът с най-много полуфинали в турнира

Във вторник вечер се изиграха първата порция мачове-реванши от 1/4-финалите на Шампионската лига.

Челси* - Пари Сен Жермен 2:0 (3:3)

Челси победи с 2:0 Пари Сен Жермен у дома и успя да се класира на полуфиналите с общ резултат 3:3, благодарение на гола си във Франция. Андре Шурле откри резултата за "сините" от Лондон през първата част, а три минути преди края на двубоя появилият се като резерва Демба Ба отбеляза така важното попадение за тима на Жозе Моуриньо.

Това е седмият път, в който Челси се класира за полуфиналите на Шампионската лига в последните 11 сезона - най-доброто постижение в турнира за този период.

Освен това, Специалния запази перфектния си баланс в 1/4-финалите на най-престижния европейски клубен турнир, като все още не е отпадал на този етап от надпреварата.

Също така Моуриньо стана първият мениджър, който достига полуфиналите в Шампионската лига за осми път в 10-те си участия в турнира.

Борусия (Дортмунд) - Реал (Мадрид)* 2:0 (2:3)

В другия двубой Реал (Мадрид) бе близо до отпадането, въпреки комфортното 3:0, което постигна на "Сантяго Бернабеу" в първата среща. "Кралския клуб" загуби гостуването си на Борусия (Дортмунд) с 0:2 след два гола на Марко Ройс, но възпитаниците на Карло Анчелоти удържаха на натиска на германците и с общ резултат от 3:2 се класираха за финалната четворка.

Нулата, която стоеше срещу името на гранда от Мадрид означаваше, че Реал прекъсна серията си от 34 поредни мача в Шампионската лига, в които неизменно отбелязваше гол.
Луис Енрике: Не бързаме да станем шампиони

Треньорът на ПСЖ обяви, че целта е отборът да вземе титлата, но не държи това да е много рано