Българи обраха медалите в Източно-европейския шампионат по мотокрос

Силна буря и дъжд прекъснаха състезанието и организаторите решиха да зачетат резултатите от първия манш за крайното класиране.

Успешно се представиха родните състезатели по мотокрос в Турция по време на 2-ия кръг от Източно-Европейския шампионат. Надпреварата на пистата „Хайраболу” се проведе само в един манш заради тежките атмосферни условия. Силна буря и дъжд прекъснаха състезанието и организаторите решиха да зачетат резултатите от първия манш за крайното класиране. Въпреки тежката обстановка в два от класовете на подиума имахме тотална българска доминация.

-    Юлиян Райчев / Кавазаки / - 3 място

Междувременно в Италия се проведоха поредните кръгове от световния и от европейския шампионат. В надпреварата от световното първенство Петър Петров завърши на 10-място в клас МХ2. Българинът имаше проблем с мотора си в първия манш, но с друга машина на Ямаха и блестящо каране във втория той успя да влезе в топ 10.

В състезанието от европейските серии Майкъл Иванов зае 9-та позиция в клас EMX2.

Любителите на мотокроса у нас ще имат възможност да наблюдават най-добрите състезатели в света на 19-20 април, когато на трасето „Горна Росица“ край Севлиево ще се проведе 5-я кръг от световния шампионат и 2-я кръг от европейския.