Гришо обърна левичар в Монте Карло, но напред го чака още от испанската армада (ВИДЕО)

Григор Димитров пребори Алберт Рамос и ще играе с Давид Ферер, задава се евентуален сблъсък с Надал

Григор Димитров елиминира втори испанец и се класира за 1/8 финалите на Мастърса в Монте Карло с награден фонд 2 884 675 евро. В двубой от втори кръг първата ни ракета се справи със съпротивата на левичаря от Барселона Алберт Рамос в три сета 4-6, 6-3, 6-4.

В първия сет Гришо допусна пробив още в стартовия гейм и не успя да го върне до края на частта. Във втория обаче той сервираше перфектно и успя да пробие веднъж квалификанта Рамос, благодарение на което изравни резултата в сетовете.

В решителния трети Григор Димитров нанесе своя удар в петия гейм - пробив и затвърждаването му, за да поведе с 4-2, след което не допусна грешка при своето подаване.

На ниво АТР това бе втори мач между двамата и втора победа за българина на червени кортове.

Вчера в първи кръг на силната надпревара в Монте Карло Димитров отстрани друг каталунец - Марсел Гранойерс, също в три сета. В трети кръг негов съперник ще бъде друг тенисист от Испания - Давид Ферер.

Ако го победи, Гришо може играе с още един състезател от иберийската държава в 1/4 финалите - световният №1 Рафаел Надал, а това би било повторение на миналогодишния мач между двамата в същата фаза на надпреварата в Монте Карло. Надал ще спори в 1/8 финалите с италианеца Андреас Сепи. /БГНЕС

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1