Дъ Стронгест с добър аванс за копа "Либертадорес" (ВИДЕО)

Боливийският спечели първия осминафинален мач от турнира срещу Дефенсор Спортинг с 2:0

Боливийският Дъ Стронгест победи гостуващия Дефенсор Спортинг (Уругвай) с 2:0 в първия мач от осминафиналите в турнира "Копа Либертадорес".

Така "жълто-черните" от Ла Пас направиха сериозна крачка към първо класиране за четвъртфиналите в най-престижния клубен турнир на Южна Америка в историята си.

Възпитаниците на Едуардо Вийегас изковаха успеха в последната четвърт от мача. Колумбийският нападател Хаир Рейносо откри резултата в 69-ата минута с глава след центиране на Пабло Ескобар от ляво.

Десет минути по-късно хубав изстрел от около 25 метра на Раул Кастро изненада вратаря Мартин Кампаня и топката за втори път влетя в мрежата на Дефенсор. Реваншът е на 29 април в Монтевидео.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР 1:0
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)