Тотнъм засили Фулъм към Чемпиъншип (ВИДЕО)

„Шпорите” записаха трета поредна победа вкъщи, след 3:1 в лондонското дерби

Тотнъм записа трета последователна победа у дома, след като надви с 3:1 Фулъм в първия мач от XXXV кръг на английската Висша лига.

„Шпорите” спечелиха напълно заслужено лондонското дерби, след което се доближиха на 3 точки от петия в таблицата Евертън, преди домакинството на „карамелите” срещу Манчестър Юнайтед в неделния следобед.

Възпитаниците на Тим Шерууд откриха резултата в 35-ата минута, когато Паулиньо се разписа от добавка след свободен удар, изпълнен от Кристиан Ериксен.

Гостите обаче успяха да отговорят на предизвикателството 90 секунди по-късно, когато Стив Сидуел възстанови статуквото с деветото си попадение през кампанията.

При тоз резултат дойде и почивката, но едва две минути след подновяването на играта. Тогава Аарън Ленън проби от дясно и центрира, а младокът Хари Кийн с глава реализира третия си гол в последните си три двубоя.

В 62-ата минута Юнес Кабул даде преднина от две попадения на домакините, след като на свой ред вкара от добавка при изпълнен пряк-свободен удар от Кристиан Ериксен, а в 77-ата минута Сидуел пропусна дузпа.

Така Фулъм остана в зоната на изпадащите, с 30 точки от 35 мача, а с това значително увеличи шансовете си за изпадане в края на сезона. На спасителната 17-а позиция засега е Норич, който има с две точки повече от „котиджърс” преди да приеме Ливърпул.

Артета: Не мога да намеря правилните думи