Интер спечели битката за Европа с Парма (ВИДЕО)

Милан с класика над Ливорно, Лацио и Торино спретнаха голово шоу – 3:3, вижте резултатите

Интер постигна важна победа в XXXIV кръг на италианската Серия „А”, след като спечели с 2:0 визитата си на Парма.

„Нерадзурите” имаха сериозни трудности през първото полувреме на стадион „Енио Тардини” и можеха да се озоват в ролята на догонващи в резултата, ако Антонио Касано бе реализирал отсъдената минута преди почивката дузпа.

Италианският национал обаче пропусна от бялата точка и това даде психологическо предимство на гостите. То стана още по-осезаемо след паузата, тъй като буквално секунди по-късно Габриел Палета получи втори жълт картон и остави домакините с човек по-малко на терена.

Минути след това, в 48-ата, Интер поведе в резултата чрез Роландо Фонсека, а крайното 2:0 оформи резервата Фреди Гуарин. Колумбиецът се появи на терена в 88-ата минута, а в 89-ата сложи точка на спора и донесе трите точки на гостите. С тях те събраха 56 и вече имат преднина от 5 пред Парма.

В друг мач от кръга другият милански гранд – Милан, спечели с класическото 3:0 домакинството си срещу намиращия се в зоната на изпадащите тим на Ливорно. Точни за „росонерите” бяха Марио Балотели (’43), Абел Таарабт (’51) иДжампаоло Пацини (’84).

Най-резултатният мач от кръга пък се игра на стадион „Олимпико”, на който Лацио и Торино си вкараха по три попадения, но не се победиха.