Локомотив (Сф) обърна изпадналия Пирин в Гоце Делчев (ВИДЕО)

Капитанът на домакините Витанов бе изгонен в 53-ата минута

Локомотив (Сф) спечели гостуването си на Пирин (ГД) с 2:1 в XXXIV кръг на футболната ни „А” група. Резултатът бе открит от домакините в 31-ата минута от Васил Панайотов. Даниел Генов възстанови равенството в 41-ата, а Маркиньос оформи крайния резултат в 82-ата минута.

В началото на мача Маркиньос бе близо до гола, но ударът му с глава срещна напречната греда.

В 31-ата минута Васил Панайотов от състава на домакините откри резултата. Десет минути по-късно Даниел Генов нанесе силен удар по земя в долния ляв ъгъл на вратата на Пирин (ГД) и възстанови равенството в двубоя.

Витанов от състава на домакините бе изгонен в началото на второто полувреме за втори жълт картон и Пирин (ГД) доигра мача с десет човека.

Пълният обрат в мача дойде в 82-ата минута, когато  Маркиньос се възползва от грешка в защитата на домакините и от 5-6 метра бе безкомпромисен, оформяйки крайният резултат 1:2.

След победата Локомотив (Сф) запази 3-ото място в долната седмица с 45 точки, на седем пред борещия се за оставане в "А" група тим на Черноморец. Пирин (ГД) остава на 5-та позиция с 19 т. и без реални шансове за оцеляване в елита.

Пирин (Гоце Делчев) – Локомотив (София) 1:2

Голмайстори: 1:0 Васил Панайотов 31`, 1:1 Даниел Генов 41`, 1:2 Маркиньос 82`

Състави

Пирин (Гоце Делчев):
Абдиков; Катунчев; Гуцев; Ибраим; Лапантов;  Газиев (78`); Витанов (к); Панайотов; Близнаков; Башов (87`); Хазуров (60`)

Резерви: Юсев; Самокишев (87`); Карапетов; О. Стефанов; Ловков (78`); Грозданов (60`); Банчев

Локомотив (София):
Митрев; Ранджелович; Бранеков; Елтон; Махамат; Трифонов (46`); Хаджиев (73`); Генов (90`); Д. Илиев; Маркиньос; Том

Резерви: Кацарев; Писаров (46`); Гаров (90`); Славчев; Цанков; Раул (73`); Матютю

Картони: Газиев; Витанов (червен, след получаване на два жълти); Панайотов; Близнаков; Башов

Вратарят на Локомотив (София) ще пренощува в разградската болница (ВИДЕО)

Александър Любенов бе изнесен на носилка от терена по време на мача с Лудогорец

Дончич: Тренирахме едно, а на мача се получи обратното

Треньорът на Локо (София) се оправда с многото кадрови проблеми

Първо в NS: Балъков фаворит за Локо София

Треньорската рокада все по-вероятна в "Надежда"

Локо София взе бивш таран на Сент Етиен

Маи идва в "Надежда" като свободен агент

Дончич се закани на Левски след отпадането за Купата

Треньорът на Локо (София) се надява тимът му да изненада "сините"

Спартак (Варна) шокира Локо (София) след дузпи и е първият 1/4-финалист за Купата (ВИДЕО)