Зенит матира Анжи с комбинации по учебник и си върна първото място (ВИДЕО)

Отборът на Вияш-Боаш се върна на върха в Русия с точка аванс пред Локо (М)

Зенит се върна на върха в руската Премиер лига след важен успех с 2:1 като гост на Анжи в 26-ия кръг.

На „Анжи Арена” Владимир Бистров можеше да накаже Зенит, където прекара пет сезона и половина, но сам срещу вратаря Лодигин нацели лявата греда и топката излезе в аут.

Зенит поведе в 9-ата минута след спираща дъха комбинация с по едно докосване по земя, която напълно матира отбраната и Витцел пусна за Рондон, а таранът сам срещу вратаря не сбърка и откри за кеф на Андре Вияш-Боаш.

Веднага след центъра Анжи спечели корнер и ударът с глава на Бухаров мина на сантиметри от десния страничен стълб. Бухаров имаше и още една удобна възможност, но Лодигин изби ниското му воле по диагонала.

Анжи заслужаваше да изравни и го стори в 29-ата минута. Нето опита да избие, но поднесе топката на крака на Смолов, а десетката на домакините от воле заби в земята и топката прехвърли вратаря за 1:1.

След почивката гостите поеха инициативата и вратарят Михаил Кержаков лови далечен удар на Аршавин, а после отрази и техничен фалцов шут на Хълк към далечния ъгъл.

Зенит реши мача с още една чудесна комбинация. Хълк подаде на Дани, който му върна, Рондон получи с гръб към вратата, добре гардира и пусна за Дани, а португалецът разстреля отблизо стража за 2:1 и донесе три точки на тима от Санкт Петербург.

Зенит се качи на върха с точка аванс (56) пред Локомотив (Москва) (55). Анжи пък е последен със 16 точки и е само въпрос на време да изпадне и математически от елита.
Луис Енрике: Не бързаме да станем шампиони

Треньорът на ПСЖ обяви, че целта е отборът да вземе титлата, но не държи това да е много рано