Арсенал продължава победната серия след класика над Хъл Сити (ВИДЕО)

Лукас Подолски блесна с два гола за победата на "артилеристите"

Арсенал продължи победната си серия във Висшата лига, след като записа трети пореден успех и така още по-смело погледна към Шампионската лига. Тимът на Арсен Венгер се наложи с класическото 3:0 като гост на Хъл Сити в двубой от 35-ия кръг. За категоричната победа на лондончани два гола вкара Лукас Подолски. Аарън Размзи бе другият голмайстор, като той откри резултата през първото полувреме.

С този успех "артилеристите" вече имат 70 точки и заемат четвъртото място. Още днес могат да бъдат изравнени от Евъртън, ако "карамелите" победят Манчестър Юнайтед. Хъл заема 14-ото място с 34 точки. Интересен факт е, че Арсенал спечели всички 6 двубоя във Висшата лига срещу отборите, дошли от Чемпиъншип.

Завърналият се в титулярния състав на Арсенал след контузия Аарън Рамзи откри резултата.  Той получи топката след страхотен пас на Санти Касорла, талантливият футболист се озова очи в очи срещу Стийв Харпър и с техничен удар го преодоля. Домакините започнаха срещата със самочувствие и направиха опит за преса в началото, но след този гол нещата се промениха.

Малко преди почивката тимът от Лондон вкара втори гол, дело на Подолски, който също с плътен диагонален удар завърши добра атака. Крайното 0:3 оформи отново Подолски в 54-ата минута с добавка на празна врата, след като Аарън Рамзи бе затруднил максимално Стийв Харпър.

До края на мача гостите можеха да отбележат и още голове, но Оливие Жиру стреля в горната греда след грешка на Харпър, а удари на Месут Йозил и Алекс Окслейд-Чембърлейн преминаха встрани от вратата.

По този начин Арсенал записа дубъл в Премиър лийг срещу съперника, който ще срещне на финала на турнира за Купата на Англия. Там обаче възпитаниците на Стив Брус ще се опитат да вземат сладък реванш от "артилеристите".