Цволе унижи Аякс на финала за Купата на Холандия (ВИДЕО)

Канонада от димки се изсипа на терена, но двубоят завърши

Отборът на Цволе разгроми Аякс на финала за Купата на Холандия,  който се проведе на стадион “Де Куип” в Ротердам. Цволе се наложи с категоричното 5:1, като това е първи такъв трофей за тима в неговата история.

Рикардо Ван Райн изведе амстердамския гранд напред в 3-ата минута, но след това Цволе наложи контрол над мача. Австралиецът Райън Томас обърна резултата до 12-ата минута, а след него две попадения добави и Гойон Фернандес. Брам Ван Полен оформи крайното 5:1 в 50-ата минута, с което Цволе заслужено вдигна трофея.

Всичко това обаче не мина без изпълнения. В подобие на пловдивското дерби между Локомотив (Пловдив) и Ботев се превърна финалният двубой. Играчите на двата тима трябваше да бягат от прелитащите от трибуните бомбички и димки.

Реферът опита да успокои страстите като прекрати мача за малко, но след възобновяването му, атаката от сектора с фенове на Аякс продължи. Наложи се спортният директор Едвин ван дер Саар да говори с феновете, след което играта продължи безопасно за играчите.