Англия се оказа прекалено висока топка за България

"Лъвчетата" паднаха с 0:1 в последния си мач от Група 8

Националният отбор на България до 19 години загуби последния си мач срещу Англия в Група 8 от Първия кръг на квалификациите за Евро 2018 във Финландия.

Въпреки загубата младите "лъвове" завършиха на второ място и се класираха за следващата фаза на надпреварата.

Двата отбора деляха първото място с актив от по 6 точки и единствената въпросителна преди срещата бе кой ще завърши на лидерската позиция. Англичаните доказаха високата си класа и съвсем очаквано спечелиха срещата, като резултатът дори можеше и да е по-изразителен.

Единственото попадение в двубоя дойде в 11-ата минута. Стърлинг проби отдясно и центрира топката пред вратарското поле, където Санчо засече топката с глава за 1:0 за Англия!

Българите имаха своите шансове чрез Иван Тилев и Станислав Иванов, но двамата офанзивни футболисти в селекцията на Ангел Стойков не успяха да поразят целта. Ембълтън пък нацели напречната греда в края на първото полувреме, пропускайки да вкара втори гол.

През второто полувреме на два пъти футболисти на английския отбор стигаха до чисти положения за гол, но и в двата случая нападателите на албионците демонстрираха разконцентрираност, а и Димитър Шейтанов се намеси решително.

Футболистите на Ангел Стойков имаха някои моменти пред английската врата, но те дойдоха следствие на статични положения. В крайна сметка - Англия завърши на първото място в групата, България е втора.

България - Англия 0:1

0:1 Санчо 11

Стартови състави:

България (4-3-3): 1. Шейтанов, 2. Христов, 3. Томбак, 5. Бастунов, 10. Тилев, 11. Кабов (46-Тони Иванов), 14. Янков (46- Илия Груев), 16. Турицов (74-Кирил Николов), 17. Костадинов, 19. С. Иванов, 9. Кръстев
Ст. треньор: Ангел Стойков

Англия (4-2-3-1): 13. Балкомб, 2. Джеймс, 6. Чалоба, 9. Нкетиа (58-Брирътън), 10. Ембълтън (58-Уилък), 11. Санчо, 12. Стърлинг, 14. Маунт, 18. Таймън, 19. Таверниър (70-Адениран), 20. Фийни

Любо първо говори, после мисли

Женският ни национален отбор с драматична загуба от Армения (ВИДЕО)

"Лъвиците" ни допуснаха поражение с 2:3 на "Александър Шаламанов" в София

БРАВО! Девойките на България до 19 г. се класираха сред елита на Европа

Момичетата ни спечелиха безапелационно промоция за Лига А

Радойска очаква мачовете с Румъния да решат първото място

„Имам балансиран отбор“, заяви селекционерът на женския ни тим

Силвия Радойска: Владеехме инициативата

„Търсихме победата през цялото време“, доволна е треньорката на женския национален отбор