ЦСКА изстрада точката срещу Ботев и изпусна да се качи на върха (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Червените" се спасиха от загуба 10 минути преди края след автогол на гостите

ЦСКА и Ботев (Пловдив) завършиха наравно 1:1 в очакван с огромен интерес мач от 16-ия кръг на Първа професионална лига, изиграл се на стадион "Българска армия". Червените имаха шанс да излязат на първото място в класирането при победа, но добрата форма на пловдивчани се показа и "канарчетата" бяха много близо дори да си тръгнат с трите точки от София, макар и от доста спорна дузпа, която получиха.

Срещата започна доста активно и за двата отбора, които показаха, че ще търсят попадение рано. Първият шанс пред една от двете врати беше за ЦСКА, когато в 5-та минута Манолев се пребори за топката с Тодор Неделев в наказателното поле на гостите и отправи удар, който Чворович спаси.

След това постепенно темпото намаля и двата отбора заиграха по-предпазливо. В 22-та минута обаче Ботев разви бърза контра, при която Виана получи топката в наказателното поле и се строполи на терена, което даде причина на Волен Чинков да посочи бялата точка, отсъждайки нарушение на Николай Бодуров. Повторенията обаче показаха, че контакт между двамата не е имало. Тодор Неделев застана зад бялата точка и с мощен изстрел в десния ъгъл откри резултата за „канарчетата“.

В края на полувремето гостите можеха да удвоят аванса си, след като Черниаускас изпусна топката след корнер, но защитата в червено някак си изчисти кълбото.

След почивката играта не се промени кой знае колко, като ЦСКА задържаше повече топката, но това не даваше нужния резултат. В 52-та минута Тиаго стреля опасно от пряк-свободен удар, но топката мина встрани, а пет минути по-късно негов шут по диагонала беше със същата съдба.

В 71-та минута ЦСКА получи най-чистото си положение за второто полувреме, след като Манолев проби отдясно и пусна остро подаване към Густаво Кулма, но нападателят не успя да засече топката във вратата на Чворович.

Осем мунити по-късно дойде и така нужният гол за домакините. Густаво Кулма получи топката отдясно и пробва остро центриране по земя, което изненада Лазар Марин и футболистът на Ботев прати топката в собствената си врата.

Изненадващо, Ботев беше по-настойчивият отбор в края на двубоя, като удари на Неделев и Бризола бяха много близо до втория гол за гостите, но това така и не се случи. По този начин ЦСКА се доближи на една точка от Лудогорец, но разградчани ще изиграят своя мач от кръга по-късно днес и може да се откъснат на четири пункта пред "армейците". Ботев пък събраха 26 точки и остават на петото място, след като Берое ги измести от четвъртата позиция.