ИЗНЕНАДАТА Е ФАКТ: Левски с чутовна издънка, не победи Витоша (Бистрица) (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" трагични, изпуснаха и дузпа

Витоша (Бистрица) хвърли бомбата, като измъкна 0:0 от Левски на националния стадион в мач от 16-ия кръг на Първа лига.

Тигрите, които са последни, без победа от началото на сезона, стигнаха до точката с подчертано защитна тактика. Треньорът Костадин Ангелов заложи на петима бранители, а централният нападател Пол Отофе почти не минаваше центъра.

Левски изигра може би най-слабия си мач през сезона. "Сините" не успяха да вкарат и дузпа, която беше бурно оспорвана от играчите на Витоша.

В 9-ата минута Серджиу Буш стреля от ъгъла на наказателното поле. За Михаил Иванов обаче не беше никакъв проблем да улови топката. Малко след това Антонио Вутов центрира от трудна позиция и Васил Панайотов опита удар от въздуха, но прати топката високо над вратата.

В 12-ата минута Витоша изненадващо можеше да поведе. Пол Отофе се озова очи в очи с Божидар Митрев, но си поведе дълго топката и вратаря го изпревари.

В 23-ата минута "сините" стигнаха и до първия си удар в очертанията на вратата. Отправи го Мики Орачев. Мишо Иванов обаче бе на висота и акробатично спаси. Малко по-късно Вутов влезе на скорост в наказателното поле, но не успя да отправи удар, след като Йордан Върбанов се хвърли в краката му и изби топката. При това положение капитанът на Витоша се контузи и беше сменен принудително с Михаил Петров.

Левски пропусна златен шанс да открие резултата в 42-ата минута. Вутов получи топката в наказателното поле, Петко Цанков се хвърли на шпагат, футболистът на "сините" падна и реферът отсъди дузпа. Михаил Иванов обаче спаси удара на Жорди Гомес от бялата точка.

Веднага след подновяването на играта Отофе за втори път се озова в близост до вратата на Левски, но беше затворен от Ейолфсон и Божидар Митрев улови топката.

Като цяло картината не се промени много. Витоша се защитаваше, а "сините" така и не намериха начин да стигнат до победата. Прохазка и Гомес пробваха да преодолеят Мишо Иванов с удари отдалеч, но не сполучиха. В 66-ата минута Буш подаде към Кабрал в наказателното поле на Витоша. Топката мина под крака на халфа, който все пак я догони, слезе до аутлинията и опита пас към Прохазка, но защитник на домакините изчисти.

Мъките на гостите продължиха до края. Буш, Кабрал и отново Прохазка стреляха от разстояние, но вратарят на домакините Михаил Иванов се справи. Юношата на "сините" направи отличен мач и помогна на тима си да стигне до едва третата си точка този сезон.

Левски пък изостава на цели 10 от лидера Лудогорец и на 6 от втория ЦСКА.

Лудогорец пусна билетите за Крумовград

Вижте какво съобщиха от Разград

Изтеглиха жребиите за полуфиналите при ветераните и купата на АФЛ

Витоша (Бистрица) ще спори с Ботев (Враца) за място на финала

Официално: Локо (Пд) разтрогна с Хоркаш

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона