Берое унищожи Септември, Камбуров настигна Наско Сираков (ВИДЕО+СНИМКИ)

Иван Иванов се разписа в елита след 8 години

Берое изигра най-добрия си мач от началото на сезона и прегаи с 5:1 Септември у дома в мач от 19-ия кръг на Първа лига. Това е и най-резултатния успех за отбора под ръководството на Александър Томаш.

Мартин Камбуров пък продължи да пише история. Той се разписа веднъж, което му беше достатъчно да изравни легендата на Левски Наско Сираков във вечната голмайсторска листа. Двамата имат по 196 попадения. Лидер е Петър Жеков с 253.

Берое вече има 34 точки, само 4 по-малко от третия Левски. Септември пък е 10-и с 20.

Домакините можеха да открият още преди да е изминали 180 секунди от мача. Карачанаков развинти двама бранители на Септември отдясно и центрира към Мартин Райнов, чийто удар с глава обаче беше спасен от вратаря Янко Георгиев.

В 17-ата минута натискът на Берое даде резултат. Педро Еуженио вкара за 1:0. Камбуров изведе Райнов, който подаде успоредно на голлинията и португалецът засече топката в опразнената врата.

Само три минути по-късно старозагорци нанесоха нов удар. Борислав Цонев остана очи в очи с Георгиев и го простреля за 2:0. Веднага след попадението близнакът изтича до пейката на домакините и показа фланелка на контузения си съотборник Фирцулеску, посвещавайки му попадението си.

Малко след това Берое можеше окончателно да убие интригата. Камбуров подаде вдясно от себе си на Карачанаков, чийто изстрел обаче беше блокиран от съперников защитник.

Гостите от София стигнаха до първото си положение в 22-ата минута. Георги Стоичков напредна по фланга и центрира за Мартин Тошев. Нападателят обаче прати топката встрани от вратата на Перниш.

В 30-ата минута Еуженио отбеляза втория си гол в мача и общо осми от началото на сезона. Той се разписа след извеждащо подаване на Борислав Цонев.

В 36-ата минута самостоятелен пробив Гади завърши с удар в в ръцете на вратаря.

Берое продължи за мачка съперника си и след почивката и резултатът не закъсня. В 54-ата минута Мартин Камбуров се възползва от подарък на защитата на Септември и реализира 196-ото си попадение в елита.

Малко по-късно Иван Иванов направи 5:0. Бранителят не се бе разписвал в мач от Първа лига цели 8 години. Той се възползва от асистенция на Камбуров и с глава опъна мрежата зад Георгиев.

И при този резултат домакините продължиха да атакуват и да създават положения пред съперниковата врата.

И докато старозагорци се надпреварваха до пропускат, Септември все пак успя да стигне до почетно попадение. След хубав пробив на Гади, Матеус Леони си отбеляза автогол в 75-ата минута.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БЕРОЕ: 12. Душан Перниш, 3. Милен Желев, 6. Иван Иванов, 7. Мартин Райков, 8. Карлос Охене, 9. Матин Камбуров, 10. Борислав Цонев, 20. Матеус Леони, 26. Камен Хаджиев, 71. Антон Карачанаков, 77. Педро Еуженио;
Треньор Александър Томаш

СЕПТЕМВРИ: 21. Янко Георгиев, 24. Богомил Дяков, 8. Борис Галчев, 11. Владисклав Романов, 22. Георги Стоичков, 6. Елтон, 7. Иван Тилев, 25. Иван Стоянов, 19. Крис Гади, 9. Мартин Тошев, 14. Янко Сандански;