ЦСКА поздрави с „отличен” Гриша Ганчев за ЧРД (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените” се върнаха на върха и уплашиха Лудогорец преди Купата, Каранга с хеттрик (СТАТИСТИКА+КЛАСИРАНЕ)

ЦСКА смаза Берое с 6:0 в мач от 20-ия кръг на Първа лига. Кирил Десподов откри резултата (11), Фернандо Каранга вкара на три пъти (42, 45 и 52), Тиаго Родригес отбеляза за пети път (77), а след него се разписа и Станислав Манолев (88).

Домакините започнаха без една от звездите си - Станислав Манолев, който остава на пейката, но след като влезна в игра успя да отбележи гол.

В началото на срещата двата тима си размениха по един шут в очертанията на вратата чрез Борислав Цонев и Кирил Десподов, но двамата вратари Черниаускас и Перниш спасиха без особени проблеми. В 8-ата минута Малинов стреля опасно от 18 метра, но и след рикошет топката профуча над напречната греда. След изпълнението на корнера Бодуров шутира високо над вратата.

Така се стигна до 11-ата минута, в която Охене сбърка елементарно в центъра на терена, топката му бе отнета от Каранга, който подаде към Десподов, а той от своя страна след шут от границата на наказателното поле откри резултата.

След попадението Берое взе инициативата, но две голови атаки на Камбуров бяха спрени с несъществуващи засади. Особено очетлива бе грешката на страничния съдия Георги Дойнов в 26-ата минута, когато Карачанаков изведе Камбуров фронтално сам срещу вратаря, но голмайсторът бе спрян със засада, която централните бранители на червените бяха покрили с метър.

В 31-ата минута домакините като по чудо не вкараха за втори път. Охене върна топката към Перниш, който допусна груба грешка подавайки на Каранга, таранът на червените стреля с глава в празната врата, но притичалият Камен Хаджиев изчисти пред голлинията. Секунди по-късно футболист на Берое отново подаде на своя вратар, който пак не можа да изчисти и намери играч на домакините, който стреля от десетина метра в аут.

Каранга все пак се реваншира с попадение в 42-ата минута. Тогава Десподов бе изведен зад отбраната на гостите и подаде към своя бразилски съотборник, за когото не бе проблем да вкара на празна врата.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК

Само три минути по-късно ЦСКА вкара трето попадение. След контраатака Недялков центрира към Десподов. Нападателят стреля от воле, но ударът се получи като пас към Каранга, който сложи тялото си на пътя на топката и отбеляза за втори път на празна врата.

Седем минути след почивката Десподов и Каранга повториха упражнението за трети път. Българският флангови футболист се откъсна отдясно, нахлу до ъгъла на малкия пеналт, след което подаде на празна врата към бръзилеца, който вкара за трети път на празна врата.

Последваха още няколко пропуска на играчите в червено, които спокойно можеха да водят с доста по-голям резултат. Най-сериозният от тях бе в 66-ата минута, в която Десподов за пореден път центрира отлично към Каранга, чийто удар с глава профуча покрай десния горен ъгъл на противниковата врата.

В 71-ата минута бранителите на Берое допуснаха поредна грешка при разиграване на топката, след която последва нова опасна контраатака за ЦСКА, но диагоналният шут на резервата Рубен Пинто не намери целта. Само четири минути по-късно и Рафаел Енрике се отличи с пропуск. Недялков го намери перфектно на 7-8 метра пред вратата на Берое, но халфът шутира над напречната греда.

Все пак петият гол бе въпрос на време и дойде в 77-ата минута. Резервата Меркадо намери Тиаго Родригес, който вкара с шут, минал под краката на Перниш.

Станислав Манолев оформи крайния резултат в 88-та минута на срещата.

ЦСКА - БЕРОЕ 6:0

1:0 Кирил Десподов 11

2:0 Фернандо Каранга 42

3:0 Фернандо Каранга 45

4:0 Фернандо Каранга 52

5:0 Тиаго Родригес 77

6:0 Станислав Манолев 88

ЦСКА: 30. Черниаускас, 3. Недялков, 5. Бодуров, 9. Каранга, 15. Малинов, 16. Лое, 17. Енрике, 19. Десподов, 20. Тиаго, 23. Дюлгеров, 25. Барт

БЕРОЕ: 12. Перниш, 3. Желев, 6. Иванов, 7. Райнов, 8. Охене, 9. Камбуров, 10. Цонев, 20. Леони, 26. Хаджиев, 71. Карачанаков, 77. Еуженио