Хебър чака ЦСКА или Нефтохимик на полуфинала за Купата на България

Волейболистите от Пазарджик изхвърлиха Миньор от надпреварата

Хебър е първият отбор, който си извоюва място на полуфинала в турнира за Купата на България по волейбол при мъжете.

Надпреварата се провежда в зала "Младост" в Монтана. В първия четвъртфинал днес, отборът от Пазарджик се наложи над тима на Миньор с 3:1 (25:20, 25:20, 23:25, 25:17).

В първите два гейма перничани повеждаха в резултата, но Хебър постепенно изравняваше играта и взимаше предимство, успявайки да затвори и двете части в своя полза.

В третия гейм пък се случи обратното. В началото превесът бе за волейболистите от Пазарджик, които на няколко пъти повеждаха с по-3-4 точки. В края на частта обаче Миньор първи стигна до възможност да затвори гейм и след ас на Ивайло Иванов го направи, с което намали изоставането си в мача на 1:2 гейма.

Момчетата от Хебър показаха класа в началото на четвъртата част и наложиха своята игра, повеждайки с 8:3 и 12:6 в началото. След това те допуснаха изравняване при 15:15, но успяха да се стегнат и да затворят мача в своя полза.

Най-резултатен в срещата за победителите бе Минчо Минчев с 20 точки (2 блокади). Александър Ляфтов добави 15 (1 ас, 4 блокади), а Мартин Симеонов завърши с 14 точки (1 блокада).

На полуфиналите Хебър ще срещне победителя от мача Нефтохимик 2010 - ЦСКА, който започва след малко в зала "Младост".