Петев и Михайлов продължават да мачкат в Кипър

Четвърта поредна победа за Омония

Българският вратар Николай Михайлов записа пълни 90 минути за Омония (Никозия) при победата с 3:0 над Ермис в мач от 20-ия кръг на кипърското първенство.

Националът нямаше много работа, като записа втора суха мрежа за 2018 година. "Детелините" пък надиграха категорично своя противник, записвайки четвърти пореден успех в шампионата под ръководството на Ивайло Петев. Головете отбелязаха Деметрис Христофи, който се разписа в 5-ата и 64-ата минути, и голмайсторът Мат Дербишър, отбелязал второто попадение в 7-ата минута.

Кипърецът вече има шест попадения, докато англичанинът се разписа за 11-и път през сезона. Интересното е, че двамата вдигнаха значително формата си след идването на Петев, след като капитанът вкара четвъртия си гол под ръководството на бившия селекционер на България, а Дербишър вкара пети гол от идването на родния треньор.

Омония остана на шесто място, но вече има 32 точки, доближавайки петия АЕЛ, който има 33 точки, но и мач по-малко. "Детелините" са тима в най-добра форма заедно с шампиона АПОЕЛ (Никозия) след идването на Петев. Двата тима има 13 от 15 възможно точки в последните пет двубоя за първенство.
Стоилов: И двата гола бяха плод на късмет (ВИДЕО)