ЦСКА започна годината с победа, мечтани дебюти за двама от новите (ВИДЕО)

Жан Бланко и Алберг блеснаха с попадения за 2:0 срещу Вихрен пред солидна „червена” агитка

ЦСКА спечели първата си контрола за годината, налагайки се над Вихрен в Сандански с 2:0.

Спаринга пропуснаха новодошлите Жеферсон Телес и Андре Монтейро, възстановяващият се Раул Лое и Николай Бодуров, който получи почивка от треньора на „червените”.

„Армейците” бяха подкрепяни от солидна агитка в Сандански, а с добра игра и голове в неофициалните си дебюти блеснаха зимните попълнения Роланд Алберг и Жан Бланко.

Последният замени сред титулярите голмайстора Фернандо Каранга, който закъсня за старта на подготовката и бе оставен на пейката.

Бразилецът все пак се появи в игра след почивката, когато треньорът на „червените” Стамен Белчев даде шанс на всички резерви, включително и на юношите Слави Петров и Божидар Чуканов.

Футболистите на Вихрен се приспособиха по-добре към недотам добрия терен в Сандански и нанесоха първия точен изстрел в срещата.

Свободният удар обаче бе насочен право в ръцете на вратаря и Черниаускас улови с лекота.

Първата добра атака на „червените” пък дойде в 12-ата минута, а след нея се стигна и до корнер, но не и до попадение.

В 15-ата минута и ЦСКА получи правото да изпълни свободен удар, но лекият шут позволи на стража на Вихрен да спаси.

После новият нападател Жан Бланко спря обещаваща атака на „червените”, защото бе в засада, ала след 20-ата минута той и съотборниците му се настаниха в половината на съперника, но не стигнаха до нищо опасно.

В 25-ата минута Вихрен отново получи свободен удар, но опитът за изненада от малък ъгъл не се получи и топката спря във външната част на мрежата.

Последва нова засада на „червените”, както и нарушение в атака на Бланко, след което се наложи титулярният страж Витаутас Черниаускас да бъде заменен от Георги Китанов.

Резервата бе на път да остане неприятно изненадан в 40-ата минута, когато бе излязъл далеч напред в пеналта и прехвърлен почти от центъра, но топката падна върху напречната греда.

Секунди преди почивката нападател на домакините бе изведен сам срещу Китанов, който обаче скъси ъгъла и предотврати опасността.

Така паузата дойде при нулево равенство.

Втората част започна с пропуск на ЦСКА - появилият се на почивката Манолев стреля отблизо в тялото на Кунчев, а малко след това Вихрен можеше да отбележи, но Китанов майсторски спаси.

Резултатът впоследствие откри Бланко, който вкара с глава при дебюта си след корнер в 56-ата минута.

Пет по-късно пък другият, дошъл през зимата - Роналд Алберг, също ознаменува с попадение добрата си игра в своя първи мач с червената фланелка и направи резултата 2:0.

Последваха множество рокади и спадане на игровото темпо.

В 75-ата минута резервата на „армейците” Стойчо Атанасов се намеси решително в пеналта, за да изчисти в корнер.

След него се стигна до още два последователни ъглови удара, а в 78-ата минута с овации на терена бе посрещнат навършилият преди седмица 17 години „червен” юноша Божидар Чуканов.

Секунди след това Вихрен можеше да намали, но тийнейджърът Слави Петров внимаваше под рамката на вратата и изби в корнер.

Вихрен - ЦСКА 0:2
0:1 Бланко (56')
0:2 Алберг (61')

Стартов състав на ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас (в), 23. Александър Дюлгеров, 4. Божидар Чорбаджийски (к), 26. Валентин Антов, 18. Александър Георгиев, 6. Рубен Пинто, 15. Кристиян Малинов, 10. Роланд Алберг, 19. Кирил Десподов, 17. Енрике Рафаел, 7. Жан Бланко;

Резерви: 12. Георги Китанов (в), 1. Слави Петров (в), 11. Станислав Манолев, 25. Александър Барт, 2. Стойчо Атанасов, 27. Радослав Живков, 20. Тиаго Родригес, 24. Божидар Чуканов, 9. Фернандо Каранга;