Сензация! Хюн Чун изхвърли и Джокович от Мелбърн

Сърбинът не издържа на високото темпо, и докторът не му помогна

Корейската сензация в тенис Хюн Чун взе още един скалп на топ играч, след като преди 2 дни изрите от Australian Open Александър Зверев.

Този път 21-годишният спортист изхвърли от надпреварата не кого да е, а бившия №1 в света Новак Джокович, като се превърна в първия представител на родината си, който достига до ¼-финал в турнир от големия шлем.

Сърбинът не успя да отговори на силната игра на съперника си и падна след 6:7(4), 5:7, 6:7(3). Двубоят продължи 3 часа и 24 минути. Ноле, който започна турнира, въпреки че не бе съвсем възстановен от травмата в лакътя, допусна 9 двойни грешки в срещата.

Двубоят започна ударно за Чун, който взе първите 4 гейма, преди Джокович да се стегне и да заиграе на познатото си ниво. Сърбинът се върна в мача, взимайки следващите 3 части за 3:4 и макар че след това кореецът спечели сервис гейма си за 3:5, Ноле успя да поведе за пръв път в мача при 6:5.

Тогава обаче Хюн показа по-голяма устойчивост и измъкна сета в тайбрека. Сърбинът се възползва от правото си да повика доктор на корта, който прегледа десния му лакът и двубоят продължи.

Ситуацията от първия сет почти се повтори, след като азиатецът дръпна с 3:0,а  след това и с 4:1, преди Новак да изравни при 4:4 и 5:5. Силите му обаче стигнаха до тук и съперникът му записа и втория сет на сметката си.

Третата част започна изключително оспорвано, като първо Джокович проби подаването на опонента си, но кореецът веднага върна брейка за 1:1, а след това поведе с 2:1 на свой сервис. Размяната на пробиви се повтори и резултатът стана 3:3. От тук нататък двамата успяваха да взимат подаванията си и така се стигна до нов тайбрек.

Там Чун спринтира в първите 3 точки, но Джокович успя да изравни за 3:3. До края на мача обаче сърбинът не успя да вземе повече нито една точка и напусна турнира.

На ¼-финалите пък 21-годишният Хюн ще се изправи срещу другата сензация в турнира дебютантът Тенис Сандгрен. 97-ият в световната ранглиста американец нямаше победа в турнир от Големия шлем преди началото на Australian Open, но вече елиминира Стан Вавринка, а днес прекърши в пета сета и Доминик Тийм.