Летящ старт за ЦСКА! "Червените" пак на върха (СНИМКИ+ВИДЕО)

Каранга и компания разбиха Верея с 5:0 пред своя публика в Стара Загора

ЦСКА победи с категоричното 5:0 Верея при гостуването си от 21-ия кръг на Първа Професионална лига и първи мач от пролетния дял на шампионата.

Със спечелените три точки "армейците" излизат на първото място в класирането с 50 точки - с две повече от Лудогорец, който ще изиграе утре своята среща от кръга срещу Славия.

Срещата започна перфектно за гостите и още в 3-та минута те откриха резултата. Фернандо Каранга спря удар извън наказателното поле, обърна се и сам срещу Наумов прати топката в мрежата. След по-малко от 15 минути Рафаел Енрике покачи на 2:0. отдясно Десподов подаде към Каранга, бразилецът пропусна топката и Енрике без проблеми отбеляза.

В 30-та минута Енрике можеше да отбележи и втори гол в срещата, но след няколко опасни удара, които Наумов спаси, крилото на "червените" се оказа в засада и не успя да се възползва от положението.

След почивката Верея показа малко по-добра игра, като в 52-та минута Милен Танев стреля и ударът му мина встрани от вратата на Черниаускас. Седем минути по-късно отново той отправи удар извън наказателното поле, който беше близо до целта, но отново недостатъчно точен.

Така се стигна до 62-та минута, когато Фернандо Каранга отбелязва втория си гол в срещата, след като Здравко Илиев изби центриране отдясно и излъга Даниел Наумов, напуснал вратата си. Топката стигна до Каранга, който с хубав прехвърлящ удар прати топката в мрежата.

ЦСКА не намали темпото дори след класическата си преднина и в 78-та минута Роланд Алберт отбелязва четвърто попадение за "армейците", след като получи топката на скорост в наказтелното поле и с мощен удар по земя успява да се разпише. Малко след това влезлият като резерва ново попълнение на "червените" Жан Бланко направи пропуск, но в 90-та минута той успя да направи добавка  при спасен удар от Наумов и оформи крайния резултат.

Така ЦСКА стигна до 15-та си победа в Първа Професионална лига и 19-ия си пореден мач без загуба. Верея пък остава шести с 31 точки.

Изтеглиха жребиите за полуфиналите при ветераните и купата на АФЛ

Витоша (Бистрица) ще спори с Ботев (Враца) за място на финала

Официално: Локо (Пд) разтрогна с Хоркаш

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона