Роналдо измъкна Реал от загуба "Бернабеу" три минути преди края (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Белия балет" с неубедителна игра седмица преди полуфиналите с Байерн Мюнхен в Шампионската лига

Реал Мадрид стигна само до равенство 1:1 от Атлетик Билбао на своя "Сантиаго Бернабеу" в мач от 33-ия кръг на Примера Дивисион.

Мадридчани играха с всичките си титуляри, за разлика от предната среща в Малага, където почивка получиха Кристиано Роналдо, Лука Модрич, Гарет Бейл и Рафаел Варан. Титулярните 11 на "белия балет" обаче не успяха да преодолеят защитата на баските дълго време, а допуснаха гол, който се оказа решителен, за да не вземат всичките три точки.

Мачът в Мадрид започна позитивно за домакините като до 9-та минута Кристиано Роналдо имаше шанс да отбележи на два пъти. Малко след това Асенсио и отново португалската звезда отправиха удари, но в 14-та минута Иняки Уилямс успя да отбележи, след като получи добро подаване от Иньо Кордоба.

Изоставането в резултата даде още повече мотивация в състава на "кралския клуб", но първо Роналдо и Рамос пропуснаха пред вратата на Атлетико в рамките на минута, а след това Марсело не беше точен с изстрел от дистанция.

След почивката защитата на гостите се справи перфектно с атаките на съперника си, като Модрич и Марсело бяха принудени да стрелят извън наказателното поле, заради сгъстената отбрана пред тях.

Малко след час игра на терена влязоха Гарет Бейл и Иско, но и те не успяха да разчупят защитния вал на Сиганда. В 73-та минута Рамос стреля с глава, но неточно, а малко след това Лукас Васкес беше спрян от стража на баските Аризабалага.

Така се стигна до 87-та минута, когато Кристиано Роналдо отбеляза поредното си попадение през сезона след асистенция на Лука Модрич, за да донесе точката за Реал Мадрид.

Така мадридчани събраха 68 точки на третото място, но не се възползваха напълно от загубата на Валенсия по-рано днес, за да отворят преднина пред "прилепите" в размер на пет пункта.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР 0:0
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)