Григор капитулира пред краля на клея в Монте Карло (ВИДЕО)

Надал се оказа прекалено силен за българина

Първата ракета на България и номер 5 в света Григор Димитров загуби на полуфиналната си среща срещу световния номер 1 Рафаел Надал в Монте Карло. Испанецът надделя с 6:4; 6:1, с което продължи уникалната си серия без загубен сет на клей и вече има 34 последователо спечелени части.

Първият сет започна лошо за българина, след като Гришо беше пробит още в първия си сервис гейм и Надал поведе с 0:3, но Димитров се реабилитира и успя да изравни до 3:3, след като върна пробива в петия гейм. Нещата стояха равностойни до 4:4, но след като Рафа спечели подаването си за 4:5, Димитров допусна две двойни грешки в своя гейм и загуби с 4:6 първия сет.

Втората част беше далеч от равностойна, след като българинът опадна психически, а се появи и лек проблем в дясното рамо. Тези фактори доведоха до два пробива на Надал и безпогрешен в своите сервис геймове, което донесе разгромен резултат 0:5.

Гришо успя да спечели гейма си за 1:5 след по-добри сервиси и точна игра, но Рафа отговори с много силен сервис гейм, на който Гришо нямаше как да отговори и Надал спечели мача след точно 1 час и 31 минути игра, стигайки до 12-ия си финал в турнира.

Така Димитров.си тръгва от Монте Карло с 315 точки за ранглистата, от които 335 ще бъдат добавени към актива му в класирането, тъй като миналата година той отпадна в първия кръг на Мастърса. Така той ще запази петата си позиция и ще доближи четвъртия Марин Чилич на само 35 точки.

Ето как се разви срещата гейм по гейм:

1 сет:

0:1 Много трудно Надал успява да спечели първия си сервис гейм, след като се стигна до дюс, но с грешка на Гришо, геймът приключва
0:2 Неприятно начало на мача, след като Надал успява да пробие нашия тенисист още в първия възможен момент.
0:3 Отлична игра на Димитров, който стигна до 15:30, но Надал оцеля в гейма си и затвърждава пробива
1:3 Първи гейм за Гришо след много добри сервиси и малко грешки
2:3 ПРОБИВ! Гришо успява да върне пробива, след като Надал направи няколко непредизвикани грешки!
3:3 Григор успява да изравни резултата след сериозна битка с Надал и спасени два брейк бола!
3:4 Сравнително спокоен гейм за Надал и приключване при 40:15
4:4 Григор оцеля в сервис гейма си, който се превърна в маратон. Българинът спаси брейкбол, а изпусна два гейм бола, преди да спечели частта
4:5 Сравнително лесен гейм за Надал, който на няколко пъти трябваше да повтаря първия си сервис, но в крайна сметка успя да спечели при 40:15
4:6 Пробив за Надал и испанецът успява да спечели първия сет с 4:6

2 сет:

0:1 Надал започва втория сет със спечелен сервис гейм, въпреки че се стигна до 40:40
0:2 Идентично начало и на втория сет - Григор губи подаването си с много добра игра на испанеца и затваряне на нула
0:3 Въпреки че стигна до 30:30, Григор не успя да върне пробива и Надал повежда още веднъж с 3:0 гейма
0:4 Григор капитулира в сервис гейма си и с четири непредизвикани грешки подарява още един пробив на съперника
0:5 Въпреки че стигна до 30:30, Григор изпусна шанс да върне един пробив и ще трябва да сервира, за да остане в мача
1:5 Димитров отпусна раката и с по-добри сервиси успя да спечели гейма си за кратко време
1:6 Надал успява да пусне няколко мощни сервиса, които не намират отговор от Димитров и след малко повече от 1 час и 30 минути игра испанецът печели