Нефтохимик и Литекс не се победиха

Трети пореден мач без загуба на "шейховете", които в следващия кръг гостуват на Локомотив в Горна Оряховица

Двубоят от 27-ми кръг на Втора лига между Нефтохимик и Литекс, който се игра днес, на стадион Българово, завърши при резултат 1:1.

През първата част играта бе равностойна.

До средата на полувремето опасности и пред двете врати липсваха.

В 21-ва минута гол на гостите бе отменен заради засада.

В 37-ма минута Нефтохимик откри резултата чрез Станислав Жеков.

При центриране от корнер и разбъркване в наказателното поле капитанът на „шейховете“ бе най-съобразителен и се разписа за 1:0 с удар с глава.

Две минути преди края на полувремето резултатът бе изравнен след автогол на Цветан Чахов.

През втората част двубоят стана по-динамичен. Гостите имаха превес на терена, но не успяха да променят резултата. Те направиха две добри положения, но вратарят на Нефтохимик Ферди Мюнюнов се намеси успешно.

Това беше третият пореден двубой, в който Нефтохимик не допусна загуба, утвърждавайки положителното си развитие.

В следващия кръг „шейховете“ гостуват на Локомотив Горна Оряховица на 5 май, от 18:00 ч.

Състав на Нефтохимик: Ферди Мюмюнов, Даниел Стоянов (,88 Димитър Дончев), Мариян Димитров, Симеон Русев, Станислав Жеков, Стивън Славков, Стойко Иванов (,58 Кирил Личев), Цветан Чахов, Цветан Филипов, Кристиян Парашкевов (,46 Виктор Янев), Йолиян Милков

Резервен състав: Мартин Шейтанов, Живко Комелов, Стоян Калев, Даниел Стаматов