Челси дори не притесни Ливърпул - Клоп и компания са в ШЛ! (РЕПОРТАЖИ+ГАЛЕРИЯ)

Вижте какво се случи в последния кръг на Висшата лига

Ливърпул излезе победител от битката с Челси за последната квота за Шампионската лига през идния сезон. В последния 38-ми кръг на Висшата лига "мърсисайдци" победиха с категоричното 4:0 Брайтън като домакини, докато лондончани загубиха с 3:0 от Нюкасъл и ще играят в Лига Европа през идния сезон.

Мачът на "Анфийлд" очаквано започна по-активно за домакините и още в 7-та минута Джордан хендерсън стреля от дистнация, но неточно. Малко след 20-та минута пък Мане, Ван Дайк и Арнолд последователно пробваха да отбележат, но отново без успех.

Така се стигна до 26-та минута, когато Мохамед Салах отбеляза 32-ия си гол за сезона и даде аванс на "мърисайдци".

По същото време пък на "Спортс Директ Арена" Нюкасъл поведе срещу Челси, след като Дуайт Гайл успя да се възползва от грешка в защитата на "сините" и преодоля Тибо Куртоа.

Новините от Нюкасъл зарадваха още повече феновете на "червените" и играта на отбора на Юрген Клоп ставаше все по-вдъхновена. Така в 40-та минута Деян Ловрен удвои аванса на своя тим, след като защитниците на гостите не успяха да изчистят добре топката след корнер и Робъртсън намери централния защитник в наказателното поле, откъдето Ловрен не сбърка с глава.

След почивката домакините продължиха да са безапелационни и в 53-та минута Даминик Соланке отбеляза дебютното си попадение за тима, след като напредна в наказателното поле и с мощен шут заби топката в горния ляв ъгъл на вратата на Брайтън.

Минути по-късно Айозе Перез отбеляза втори гол във вратата на Челси и не остави дори и теоретични шансове на "сините" за Шампионската лига. Само четири минути по-късно отново той заби и трети гол зад Куртоа.

До края на срещата Ливърпул се стараеше по-скоро да запази сили, имайки предвид многото контузии в състава и приближаващия финал в Шампионската лига срещу Реал (Мадрид), но това не попречи на Андрю Робъртсън да отбележи четвърти гол в срещата в 84-та минута.

По същото време Суонси окончателно каза "Довиждане" на Висшата лига, след като загуби с 1:2 от последния Стоук Сити. "Лебедите" имаха нужда от победа с поне пет гола разлика и в същото време Саутхемптън да загуби с поне 0:4 от Манчестър Сити, но нито едно от тези условия не се изпълни и уелсците се присъединиха към Стоук и Уест Бромич, които ще се състезават в Чемпиъншип догодина.

В най-резултатния мач за следобеда пък Тотнъм и Лестър направиха истинско шоу на Уембли, вкарвайки си общо девет гола за победата с 5:4 на "шпорите". Джейми Варди и Риад Марез на два пъти извеждаха "лисиците" напред, като между техните попадения точен бе Хари Кейн. В 47-та Ихеаначо изведе гостите с аванс от два гола, но точен изстрел на Ламела и автогол на Фухс отново изравниха резултата.

Ламела отново отбеляза след час игра, Варди изравни в 73-та, но Кейн отново се превърна в герой за отбора си в 76-та минута, вкарвайки за 5:4.

Шампионът Манчестър Сити пък успя да победи с 1:0 Саутхемптън, след като отбеляза победното попадение в последния възможен момент - в 90-та минута, когато точен бе Габриел Жезуш. Тези три точки бяха ценни за "гражданите", които подобриха рекорда за най-много точки за един сезон, събирайки 100 на върха на таблицата.

Арсенал изпрати Арсен Венгер с победа срещу Хъдърсфийлд при гостуването си на "Джон Смит Стейдиъм". Единственото попадение в срещата отбеляза Пиер-Емерик Абумеянг в 38-та минута, като това се оказа достатъчно за трите точки в актива на "топчиите".

12 0 Борнемут 37 10 11 16 43:60 -17
Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини