Барселона все пак падна в Ла Лига и то с пет гола (СНИМКИ+ВИДЕО)

Геният на Коутиньо не стигна на шампионите да избегнат загубата срещу Леванте

Леванте и Барселона изиграха истински спектакъл в мача си от 37-ия кръг на испанската Примера дивисион и домакините от град Валенсия победиха с 5:4. В един момент "каталунците" губеха с 5:1, но успяха да наваксат три гола, за да загубят само с гол разлика.

Срещата на "Сиудад де Валенсия" започна по-добре за гостите, като Дембеле и Иниеста отправиха удари в първите четири минути. В 9-та обаче Емануел Боатенг откри за Леванте, след като Моралес проби отляво на наказателното поле и центрира остро, където нападателят на червено-сините не сбърка с глава.

Точно след половин час игра Леванте поведе още по-убедително след втори гол на Боатенг. Острието получи добър извеждащ пас, елиминира Тер Стеген и след борба с Нелсиньо заби топката в опразнената врата.

Осем минути по-късно Коутиньо намали до 2:1 след отличен изстрел от дъгата на наказателното поле, но вместо частичен обрат за Барса, второто полувреме започна с нови два гола за Леванте. Първо Барди отбеляза страхотен гол от движение извън наказателното поле, а в 49-та Боатенг оформи хеттрика си след нова отлична контраатака.

Само седем минути бяха нужни за домакините да покачат на невероятното 5:1, като точен отново бе Барди. Малко след това обаче Барса върна набързо нови два гола, като техен автор отново бе Коутиньо. ой се разписа отново непосредствена близост в 59-та, а в 64-та отново показа невероятна класа, пращайки мощен шут от воле в левия ъгъл на Ойер.

Драмата обаче не беше приключила, след като в 70-та минута Боатенг събори Бускетс в наказателното поле на домакините и Луис Суарес реализира дузпата за 5:4.

Шест минути преди края Коутиньо можеше да реализира частичния обрат за 5:5, но ударът му прелетя на сантиметри от вратата на Леванте.

Така шампионите на Испания допуснаха първата си загуба в първенството в предпоследния кръг, а Леванте събра 46 точки на 15-то място в класирането.