Етър отново сломи съпротивата на "орлетата" и е вече на стъпка от спасението (ВИДЕО)

Футболистите на Балъков се наложиха с 1:0 като гости на Пирин (Благоевград)

Етър направи сериозна стъпка за оцеляване в елита, след като излезе краен победител с 3:1 в плейофа срещу Пирин Благоевград. В първата среща тимът от Велико Търново победи с 2:1, а в реванша днес в Благоевград постигна нова победа, този път с 1:0. За Етър предстои бараж срещу Дунав за оставане директно в Първа лига, докато Пирин ще се срещне с Витоша (Бистрица) в нов плейоф.

Двата тима започнаха предпазливо срещата, като първата сериозна опасност бе на сметката на домакините в 13-ата минута, когато Флорент Боджадж засече центриране от корнер, но вратарят Христо Иванов реагира отлично и опази мрежата си суха.

„Орлетата” имаха претенции за дузпа в 30-ата минута, които обаче главният рефер Никола Попов подмина.

Малко преди почивката Бадара бе изведен на чиста позиция, но стреля много неточно и прати в аут, а и страничният рефер вдигна флага за засада.

Втората част започна вихрено и с опасност пред двете врати, но гостите бяха тези, които показаха повече точност.

В 51-ата, при центриране от корнер, Рениа отклони с глава за Сандев, който отблизо стреля право в стража на Етър.

Минута по-късно домакините бяха наказани за пропуска си – Аласана Мане със страховит удар разпечата вратата на Пирин и даде преднина на своя тим.

Пирин веднага създаде ситуация след гола, но Паланков би неточно в 54-ата. Няколко минути по-късно същото стори и Пашов пред вратата на Пирин.

Пропуските пред двете врати продължиха и до края на двубоя, който завърши при резултат 1:0 в полза на гостите от Велико Търново.

Пирин - Етър 0:1 (1:3 общ резултат)

0:1 Мане (52`)

ПИРИН: Г. Георгиев; Ничев, Сандев, Стефанов, Попев; Хендерсън, Паланков; Рениа, Траянов, Р. Кирилов; Боджадж
Старши треньор: М. Радуканов

ЕТЪР: Х. Иванов; Пашов, Скерлев, В. Василев, Д. Атанасов; Сърмов; Младенов, Мане, Руменов, Почански; Бадара

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона