Ботев (Враца) се завърна в елита! (ОБЗОР)

Локо (Сф) и Царско село отиват на бараж

Ботев (Враца) ще играе в Първа професионална лига от следващия сезон. Това стана факт след днешната победа на тима с 2:1 срещу Монтана. Така врачани завършиха на първо място с 64 точки и си осигуриха директна промоция.

Победното попадение падна само няколко минути преди края на мача и бе дело на юношата на Левски Деян Иванов. Преди това Петър Атанасов бе открил за домакините, но в средата на втората част Йордан Йорданов изравни.

Треньорът на гостите Ферарио Спасов даде възможност за изява на много резервни футболисти, а почти всички титуляри бяха или на пейката, или въобще не попаднаха в групата. Извън състава остана вратарят Ивайло Василев, капитанът Иван Михов, Владимир Айтов, Даниел Георгиев, Мирослав Антонов, Атанас Илиев, Тони Тасев и Иван Коконов. Въпреки това монтанци бяха на път да вгорчат живота на Ботев.

РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА МОЖЕ ДА ГЛЕДАТЕ - ТУК

Локомотив (Сф) запази втората позиция, след като обърна Ботев (Гълъбово) от 0:1 до 3:2 каго гост и събра 63 точки. Тимът на треньора Младен Додич ще играе бараж с 13-ия от Първа лига - Пирин или Витоша Бистрица.

Царско село също спечели. Столичапи стигнаха до 2:1 в домакинския си мач с Черноморец (Балчик) и също събраха 63 точки. Те обаче са с по-лоши показатели от директните двубои с Локо (Сф) и завършват на трето място в крайното класиране. Царско село също отива на бараж - срещу загубилия от двойката Етър - Дунав.

Оборище и Марица изпаднаха от професионалния футбол. Тимът от Панагюрище поведе на прекия си конкурент за спасение Струмска слава, но допусна обрат и загуби с 1:3. Марица пък спечели с 2:0 гостуването си на дубъла на Лудогорец, но трите точки не свършиха работа на пловдивчани. Созопол и Нефтохимик бяха загубили местата си във Втора лига няколко кръга прди края на сезона.

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона