Мощен Паулиньо приближи Левски към Европа! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бразилецът вкара два гола и класира "сините" на бараж срещу Черно море

Левски спечели с 2:0 гостуването на Верея и завърши на третото място в Първа лига.

Така "сините" стигнаха до баража за класиране в Лига Европа, в който ще домакинстват на Черно море, който зае седмото място. Решителният мач ще се играе на 24 май от 20:30 часа на "Герена".

В герой за Левски днес се превърна демонстриращият отлична форма напоследък Паулиньо. Бразилският техничар вкара и двата гола за победата над Верея, като първо откри резултата в 59-ата минута, след което наказа Даниел Наумов и в 71-ата. Младият страж на домакините изигра много силен мач и се отчете с редица решителни намеси.

И за Левски пази младок - 18-годишният юноша Петър Иванов, който скучаеше в по-голямата част от двубоя. Абсолютният дебютант получи шанс от Делио Роси поради отсъствието на Божидар Митрев (болен) и Николай Кръстев (лекуващ контузия). Резерва беше друг талант - Димитър Шейтанов.

ВЕРЕЯ - ЛЕВСКИ 0:2

0:1 Паулиньо (59),

0:2 Паулиньо (71)

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Официално: Столична община поиска „Герена“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона