Етър си осигури място в елита с нов успех и прати Дунав на бараж (ВИДЕО)

"Болярите" стигнаха до успех с 2:1 в реванша с "драконите", които ще трябва да играят с Царско село

Етър стигна до победа с 2:1 в реванша срещу Дунав и с общ резултат 4:1 (2:0 в първия мач) си гарантира мястото в елита и догодина. Дунав пък ще трябва да играе бараж с Царско село, за да участва в Първа професионална лига и през новия сезон.

Първата половина на мача мина на високи обороти, като и двата тима не пестиха сили в стремежа си резултатът да бъде открит.

Първата по-сериозна възможност се откри пред тима на гостите, когато Батрович бе изведен на чиста позиция. Добра намеса на Луков обаче предотврати гол в мрежата му.

Две минути по-късно домакините отвърнаха чрез  Ндиайе, който обаче също направи сериозен пропуск.

До почивката не липсваха положения, но така и не се стигна до откриване на резултата.

В 57-ата минута Ндиайе вдъхна надежди на „драконите”, вкарвайки с глава след центриране от корнер.

Десет минути по-късно Велко Батрович нахлу в наказателното поле и Луков го фаулира при опита си да избие топката. Реферът отсъди дузпа, която самият Батрович изпълни точно за 1:1.

Четвърт час преди края на редовното време Бадара получи директен червен картон за удар без топка срещу Михаил Милчев, който пък получи втори жълт картон за дърпане на Бадара, при което и двамата бяха изгонени.

В 85-ата минута вратарят на Етър Христо Иванов успя да отрази два опасни удара на Ненов.

Иван Стоянов изведе Иван Петков в 90-ата минута, Мартин Луков излезе и фаулира играча на Етър извън наказателното поле, но главният рефер го пожали и му показа само жълт картон.  Иван Стоянов изпълни перфектно фаула и прати топката в горния десен ъгъл за крайното 2:1 за гостите.