Левски прегази Черно море по пътя си към Лига Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" спечелиха с 4:1 баража срещу "моряците"

Навръх 104-ата си годишнина Левски спечели последната евроквота след успех с 4:1 в баража срещу Черно море. „Сините” бяха по-активният тим в атака и си заслужиха правото да играят във втория по сила клубен турнир в Европа. През първото полувреме точни за столичани бяха Обертан (23`) и Буш (39`), а след почивката се разписаха и Васил Панайотов (73`) и Горанов от дузпа (83`). Гол на честта за Черно море отбеляза Фенуш в 55-ата минута.

Играта постоянно се накъсваше през първите минути на мача на „Георги Аспарухов”, а още в 4-ата минута Кононго получи жълт картон. До почивката още трима футболисти на „моряците” бяха санкционирани в жълто.

Левски диктуваше темпото на игра, през по-голямата част от полувремето, и не даде на своя опонент възможност да създаде опасност пред вратата на Митрев.

В 8-ата минута Паулиньо спря добре на гърди и пробва удар от линията на големия пеналт, но право в Макенджиев.

Прохазка центрира отдясно в 22-ата минута към включващия се на скорост Паулиньо, но бразилецът се размина с топката.

Две минути по-късно резултатът бе открит. Панайотов свали с глава за Гомес, той размина двама и насочи технично към Обертан. Французинът си поведе с едно докосване и с плътен удар матира Макенджиев.

„Сините” стигнаха и до второ попадение в 39-ата минута.  Серджиу Буш започна атака през центъра и разви нападението, подавайки на включилия се отляво Иван Горанов. Той пусна към по диагонала към далечната греда, където румънецът с шпагат отклони във вратата за 2:0.

Черно море започна по-добре второто полувреме и футболистите на Илиан Илиев намалиха изоставането след 10 минути игра. Иван Горанов опита да изчисти със задна ножица, но неуспешно, Ндонгала си поведе и пробва да финтира двама, но върналият се Горанов изби от краката му. Топката обаче отиде право във Фенуш, който намери долния десен ъгъл с удар по земя.

В 73-ата минута футболистите на Левски организираха бърза атака след грешка на футболист на Черно море. На два пъти „сините” бяха спрени с нарушение, но реферът с жест даде играта да продължи, а Васил Панайотов завърши атаката с брилянтен далечен удар, връщайки аванса от два гола на своя тим.

Жорди Гомес центрира от корнер в 77-ата, Ейолфсон засече с глава, но топката бе изчистена от голлинията.

При опит за центриране на Горанов, Хасани игра с ръка и реферът отсъди дузпа, която самият Горанов изпълни точно – 4:1 за Левски в 83-ата.

Последната възможност бе на сметката на „моряците”, но Радослав Василев нацели гредата в 84-ата минута. Така срещата завърши при резултат 4:1 в полза на Левски, който ще играе в първия предварителен кръг на Лига Европа.