България взе само гейм срещу Полша

Останахме с една победа в Япония

България отстъпи с 1:3 (21:25, 26:24, 18:25,19:25) на Полша в последния си мач от група 10 в Лигата на нациите. Така волейболните национали останаха само с една победа над Япония в Осака. Те допуснаха и две поражения - от Италия (1:3 гейма) и Полша (1:3 гейма).

За разлика от първите три мача, в стартовия състав на България бяха направени три промени - на мястото на Валентин Братоев се появи Розалин Пенчев, Алекс Грозданов замени Виктор Йосифов, а Петър Каракашев зае позицията на Теодор Салпаров. Останалите бяха обичайните заподозрени - Светослав Гоцев, Николай Учиков, Георги Сеганов и Николай Пенчев.

Срещата започна изключително оспорвано, като поляците си осигуриха преднина от 3 точки (8:5) при първото техническо прекъсване. Въпреки, че българските волейболисти се доближиха само на точка при 7:8, те не успяха да обърнат резултата в тяхна полза. Символичните гости се възползваха от шансовете си и поведоха с 1-0 гейма.

Във втората част на игрището се появи диагоналът Боян Йорданов. Той зае мястото на Николай Учиков. Супер Бобо не беше влизал в игра от 25 май при победата срещу Китай. България успя да спечели играта на нерви и изравни резултата в геймовете.

Третият гейм започна равностойно, но поляците натрупаха солидна преднина при 16:11  и не допуснаха изненади до края. Без особени усилия поведоха в резултата 2-1 гейма. В последната част играчите на Пламен Константинов отново стояха близо до съперника си, но му позволиха да се откъсне напред в резултата (20:15) и не успяха да се доберат до равенство в геймовете.

Най-резултатен за успеха на Полша беше Давид Конярски с 18 точки, а Бартош Кволек добави 17 точки.

За България Розалин Пенчев заби 15 точки, Боян Йорданов се разписа с 13, а Николай Пенчев добави 12 точки.